KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CHELSEA"
BL: bizakodhat a Chelsea és a Bayern 2015. február 17. 23:06 Bár az eredmény alapján a Chelsea lehet elégedettebb, a látottak - például a hétszer annyi helyzet - alapján a PSG-nek is van miben bíznia a BL-nyolcaddöntőjének első, kedd esti, párizsi felvonása után, ahol 1-1-re végeztek egymással a felek. Ibra és Cavani ziccerénél is parádézott Courtois a második félidőben. A Sahtar-Bayern meccsen a csontzene dominált semleges helyszínen, Lvivben, a hazaiak Xabi Alonso kiállítása után sem tudták átvenni a kezdeményezést. Továbbra is a bajorok a párharc esélyesei, ám győzelmi kényszerben lépnek majd pályára a Münchenben rendezett visszavágón.

A Chelsea lerázta magáról a Cityt 2015. február 7. 18:30 Miközben a Chelsea legyűrte idegenben az Aston Villát, addig a Manchester Citynek meggyűlt a baja otthon a Hullal, csak a hosszabbításban tudott pontot menteni James Milner fantasztikus szabadrúgásgólja révén, a PL 24. fordulójában. Ez pedig azt jelenti, hogy lassacskán bottal üthetik a Kékek nyomát, hiszen hét pont az éllovas előnye a táblázaton! A 35 milliós téli igazolás, Juan Cuadrado debütált csereként Willian helyén, 10 percet kapott.

Chelsea-ötös, a fogadók fordulója 2015. január 17. 18:40 Csupa papírforma-eredmény született a Premier League 22. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein: bőven lehetett oka az örömre a sportfogadóknak! Az éllovas Chelsea tekintélyt parancsoló győzelmet aratott a Swansea otthonában, a Kékek már a szünetben néggyel mentek az egyaránt duplázó Oscarnak és Costának köszönhetően! Schürrle tette fel az i-re a pontot. A Manchester United és a Liverpool is igazolta esélyességét idegenben - ha nem is olyan könnyen, mint ahogy azt a Kékek tették.

A Chelsea bicskája beletörött a S'otonba 2014. december 28. 17:16 A Liverpool, a Tottenham, a Manchester City, a Manchester United, és az Arsenal után a Chelsea-nek már nem adta meg magát az idény meglepetéscsapata, a Southampton, amely 1-1-re végzett hazai pályán a listavezetővel hazai környezetben, a 19. fordulóban. Tadics kiugratásánál egy pillanatra elaludt Terry, így Mané meglóghatott bő negyedóra elteltével. Hazard a szünet előtti pillanatokban aztán egyenlíteni tudott: szép megindulást fejezett be mesterien. Bár a Kékek beszorították a S'otont a második félidő elején, megtörni nem sikerült ellenfelüket, így igazságosnak mondható döntetlen lett a vége. A meccsen két kaput eltaláló lövést láthatott a közönség, és mindkettő bement.

Derbit nyert a szárnyaló Chelsea 2014. december 26. 16:07 A Chelsea mindkét félidőben jobb volt egy góllal a West Hamnél, időnként szinte lejátszotta a pályáról a PL negyedik helyezettjét a hagyományosan, karácsony másnapján rendezett fordulóban, a Stamfordon. Hazai környezetben százszázalékos a bajnokságban a Mourinho-csapat, amely komoly nyomást helyezett a győzelemmel a WBA otthonában, klasszikus csatár nélkül felálló címvédőre, a Manchester Cityre. Nem volt szép jelenet, amikor John Terry - aki négy éven át játszott a londoni riválisnál - úgy döntött, hogy a vendégszurkolók előtt ünnepli a gólját.

Csak a City bírja a Chelsea tempóját 2014. december 3. 23:27 A Manchester United és a Liverpool után a Chelsea, a Manchester City és az Arsenal is csatlakozott a 14. forduló győzteseihez, közülük az Ágyúsoknak volt a legnehezebb dolga, hiszen Alexis Sánchez a 88. percben tudta bepofozni a mindent eldöntő találatot. Sergio Agüero szinte egyedül nyerte meg a meccset a Citynek Sunderlandben, miközben a Chelsea az eltiltott Diego Costa nélkül is lelépte a Spursöt, bő félóra elteltével már 2-0-t mutatott az eredményjelző. Az Everton otthon hullajtott el két pontot.

Révbe ér-e a CFC, az Arsenal, és a Roma? 2014. november 24. 23:10 A Chelsea, az Arsenal és a Roma is megválthatja belépőjét a nyolcaddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csatlakozva ezzel a már továbbjutott Bayern, Dortmund, Real, Barca, PSG, Porto hatoshoz. Az El-ben a Napoli és a Sevilla is izzasztó este elé néz. Nézd mik lesznek a kiemelt meccsek, és mi várható!

A Chelsea félóra alatt elérte célját 2014. november 22. 18:21 A Chelsea átmenetileg hétpontosra növelte előnyét a Premier League-ben, José Mourinho és tanítványai elmondhatják magukról hogy klubrekordot jelentő, 12 meccses veretlenségi szériával kezdték a szezont. Diego Costára nagyon figyeltek a WBA-védők, mégis villanni tudott az ügyeletes gólfelelős a 11. percben, aztán Eden Hazard Cesc Fabregas passzát követően növelte a fórt, és Claudio Yacob veszélyes belépő miatti kiállítása után minden el is dőlt a Stamfordon az első félóra végére. A harmadik helyen álló, címvédő Manchester City tartja a tisztes távolságot, hiszen fordítani tudott hazai környezetben, a Swansea-vel szemben.

Chelsea, Arsenal: küldetés teljesítve 2014. november 1. 18:49 A Chelsea Eden Hazardnak, az Arsenal Alexis Sáncheznek köszönhetően oldotta meg szombati házi feladatát a Premier League 10. fordulójában. A belga 1-1-es állásnál harcolt ki tizenegyest a 75. percben, amelyet értékesített is a vendég QPR ellen, a chilei pedig duplázni tudott a sokáig 0-0-ra álló hazai találkozón, a kiesőjelölt Burnley ellen. A Southamptonnak Wanyama villámgólja elég volt a három pont begyűjtéséhez a KC Stadionban.

Az OT-n hagyott két pontot a Chelsea 2014. október 26. 18:57 Az utolsó másodpercekben egyenlített a Manchester United az éllovas Chelsea-vel szemben az Old Traffordon, a Premier League kilencedik fordulójának vasárnap esti rangadóján. Didier Drogba törte meg a gólcsendet a második félidő elején szöglet utáni csúsztatásával, de később inkább a védekezésre koncentráltak, ziccerüket pedig kihagyták, és büntetett az MU: