A Barca már ott liheg a Madrid nyakában

Létrehozva: 2012. április 7. 21:55
A Barcelona 4-1-re győzött Zaragozában a Primera División 32. fordulójában, ezzel három pontra megközelítette a később pályára lépő Real Madridot. Az aragóniaiak megnehezítették a címvédő dolgát, előbb büntetőt hibáztak, majd előnybe kerültek, a kiállítás azonban kedvüket szegte. Messi duplázott, Pintér Ádám végigjátszotta a meccset.

PRIMERA DIVISIÓN, 32. FORDULÓ:

ZARAGOZA-BARCELONA 1-4 (1-2)

Zaragoza, La Romareda, vezette: Javier Turienzo Álvarez‎

ZARAGOZA: Roberto - Álvarez, Paredes, Da Silva, Abraham - Ruben Zuculini, Pintér, Micael, Obradovics (Lanzaro, 66.) - Lafita, Aranda (Postiga, 66.). Vezetőedző: Manolo Jiménez.

Cserék: Franco - kapus, Postiga, Dujmovics, Oriol, J. Carlos, Lanzaro.

BARCELONA: Valdés - Alves (Montoya, 68.), Mascherano, Puyol, Adriano - Keita (Busquets, 56.), Thiago, Fabregas (Xavi, 90.) - Alexis, Messi, Pedro. Vezetőedző: Pep Guardiola.

Cserék: Pinto - kapus, Busquets, Xavi, Iniesta, Cuenca, Montoya, Tello.

Gólszerző: Aranda (30.), ill. Puyol (36.), Messi (39., 85. - utóbbit 11-esből), Pedro (90+2.)

Sárga lap: Zuculini (27.), Abraham (35.), Micael (58.), Lanzaro (82.), ill. Valdés (23.), Keita (43.), Adriano (58.), Montoya (89.), Thiago (90+4.)

90+5.: VÉGE A MECCSNEK.

A Barcelonára alaposan ráijesztett a Zaragoza, amely előbb büntetőt rontott, majd előnybe került, Abraham kiállítása azonban mindent eldöntött. A második félidőben már csak rohant az eredmény után Pintér Ádám együttese, ám komoly lehetősége nem volt az egyenlítésre. A katalánok azt is elbírták, hogy Iniesta pihent, míg Busquets és Xavi csereként szállt be. Messi akcióból és tizenegyesből is betalált, majd rúgatott egy gólt Pedróval. Alexis Sánchez fickándozott; büntetőt harcolt ki, és a piros lapot is ő provokálta ki. A Real Madrid komoly nyomás alatt fogadhatja vasárnap késő este a Valenciát, elvégre előnye három pontra csökkent, és a dobogós Denevéreknek remekül sikerült a csütörtöki Európa-liga-játéknap. Egyre inkább úgy fest, a barcelonai Clásico dönthet a bajnoki aranyról.

90+4.: Thiago vitte földre Pintért, sárga lap.

90+2.: 1-4!!!!!!!!!

Messi középreemelte a labdát Pedrónak, aki 9 méterről a bal alsóba helyezett. A Zaragoza fellazult hátul, ráfizetett. A blaugranák ellen nem fér bele.

90.: Négy perc a hosszabbítás.

90.: Fabregas helyére Xavi száll be.

89.: Újabb sárga lap, Montoyát fegyelmezte Turienzo Álvarez.

85.: 1-3!!!!!!!!!!!!!!

Messi a kapu közepébe bombázott, Roberto elmozdult.

85.: Paredes buktatta Alexist, büntető!

82.: Lanzaro keménykedett, sárga lap.

82.: Juan Carlos áll be Micael helyére.

81.: Messi már csak a kapussal állt szemben, de föléemelt.

81.: Leült a meccs, mintha már mindkét csapat belenyugodott volna, hogy ez lesz a vége.

74.: Adriano ziccerben Fabregas fejére ívelt volna, de magas volt. Ha lő, jobban jár.

72.: Postiga esett nagyot két Puyol és Montoya között, de ez nem büntető.

68.: Alves le, Montoya be.

66.: Aranda és Obradovics helyére Postiga és Lanzaro állt be.

63.: Alexis egy remek csel után passz helyett lőtt, le is tolja Fabregas és Messi.

61.: Pattanásig feszültek az idegek, lesznek még itt lapok. Hat sárgánál és egy pirosnál járunk...

58.: Adriano és Micael kakaskodott, sárga lap mindkettejüknek.

56.: Busquets áll be Keita helyére.

53.: Újabb zaragozai kér ápolást, ezúttal Micael fájlalja a lábát.

50.: Keita kezére pattant a labda, ha nagyon szigorú a bíró, befújja.

50.: A Zaragoza tíz emberrel is rákapcsolt, meleg percek ezek a blaugranáknak.

48.: Obradovics indult meg a bal szélen, de lövésszerű beadása fölészállt.

47.: Manolo Jiménez perlekedett a bíróval, aki ezért felküldte a lelátóra.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

-------

45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. A Barca fordított, és immár emberelőnyben - mondhatni nyeregben - van.

45.: Két perc a ráadás.

45.: Abraham lerántotta Alexist, második sárga lap, kiállítás!

44.: Lafita lövése középre tartott, Valdésnek csemege.

43.: Keita tartolta le Pintért, sárga lap.

39.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-2!!!

Egy nagyszerű kontra végén Messi lőtt a rövid felsőbe balról, 10 méterről. Kilenc perce még vesztésre állt a Barca, már vezet.

36.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!

Roberto egy jobb oldali szögletet Puyol elé ejtett, aki 8 méterről a jobb alsóba passzolt. Ajándékgól a Barcának.

35.: Abraham lökte fel Alexist, sárga lap.

33.: Most kapcsolt csak magasabb fokozatba a Barca, mikor már hátrányban van...

30.: GÓÓÓÓÓÓÓL, 1-0!!!!!!!!!!

Aranda lépett meg a jobb oldalon, és bár Valdésbe lőtte a labdát, az visszapattant a fejére, onnan meg a kapuba. Ami nem ment büntetőből, az ment akcióból.

27.: Zuculini akasztotta Mascheranót, sárga lap.

26.: Zuculini Adrianóval ütközött, a zaragozait ápolni kell.

23.: Valdés kiütötte Aranda gyenge, bal alsóra tartó tizenegyesét! Marad a 0-0.

23.: Aranda egy bal oldali beadás után a jobb kapufára pöckölt, majd Valdés elütötte Lafitát. Büntető és sárga lap!

18.: Messit nagyon őrzik, ebbe a lövésébe is belevetődtek.

14.: Az első helyzetre továbbra is várunk, a katalánok nagyon masszív csapattal találják szembe magukat.

9.: A Zaragoza kellemes csalódás, a Barca levegőhöz is nehezen jut a Romaerdában.

5.: Micael beadása után Aranda hibázott nagy helyzetben, igaz, a lassítás tanúsága alapján lesen volt.

4.: Hátul passzolgatott a Barca, de Valdés olyan rosszul találta el a labdát, hogy a hazaiak jöhetnek bedobással.

1.: A BARCA KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

19:55. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Percek kérdése, és kezd a Barca Zaragozában.

Pintér Ádámnak bizalmat szavazott Jiménez mester, míg a másik oldalon Busquetset, Xavit és Iniestát is csak a padra nevezte Guardiola.