52-edszer bajnok a Glasgow Rangers

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 24. 16:06
A Glasgow Rangersnek hívják a skót Premier League 2008-09-es szezonjának bajnokát! Walter Smith csapata nem hagyott esélyt az ősi rivális Celticnek, 3-0-ra nyert Dundee-ben. A zöld-fehérek gólnélküli döntetlennel búcsúztak az idénytől hazai pályán László Csaba Hearts-a ellen.

A címvédő Celtic kétpontos hátrányból vágott neki az utolsó fordulónak, így sorsa teljes mértékben az éllovas kezében volt.

A Rangers persze semmit sem bízott a véletlenre, már az ötödik percben betalált a Parkhead Stadionban Kyle Lafferty révén. Pedro Mendes pillanatokkal a szünet előtt egy látványos csavarással duplázta meg az előnyt.

A szünet után Kris Boyd tette fel a koronát szezonbeli teljesítményére 26. góljával.

A minden reményét elvesztett Celtic mindeközben 0-0-ás döntetlenre végzett a bronzérmes Hearts-cal.

SKÓT PREMIER LEAGUE, 38. FORDULÓ

Dundee Utd–Rangers 0-3 (Lafferty 5., Mendes 45., Boyd 52.)

Celtic–Hearts 0-0

Aberdeen–Hibernian 2-1 (Miller 13., Mulgrew 45., ill. Riordan 45., kiállítva: Murray 70., Hibernian)