KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GLASGOW RANGERS"
Rangers: zakó a negyedosztályban 2012. október 6. 22:19 Elszenvedte első vereségét a Glasgow Rangers a skót negyedosztályban, a protestánsok az utolsó helyezett Stirling Albiontól kaptak 1-0-ra idegenben. Ally McCoist csapata hétf forduló alatt megszerzett 10 pontjával jelenleg harmadik a tízcsapatos bajnokságban. Az 54-szeres bajnok azután zuhant három osztályt, hogy a klubot csődeljárás alá vonták a nyáron.

Rangers: ez a végítélet napja 2012. július 13. 16:45 Egy héttel azután, hogy kizárták az élvonalból a rekordbajnok Glasgow Rangerst, most a negyedosztályba száműzte a skót futballklubokat tömörítő SFL a csődbe jutott egyesületet.

Kizárták a Rangerst az átigazolásból 2012. április 24. 15:51 A Skót Labdarúgó Szövetség (SFA) egy évre kizárta az átigazolásból a súlyos anyagi gondokkal küzdő, csődbiztosítás alatt álló Glasgow Rangerst, tulajdonosát, Craig Whyte-ot pedig örökre eltiltotta a skót futballtól. Whyte-ot négy ok miatt büntették, többek között a szövetség 66-os szabályának megszegéséért, miszerint "rossz hírbe hozta a játékot". A csapatnak 160 ezer fontot (190 ezer euró), míg a tulajdonosnak 200 ezer fontot is fizetnie kell. Az üzletember tavaly májusban lett a klub 85 százalékos többségi tulajdonosa, azóta 9 millió fontos adótartozást halmozott fel, amiért februárban csődvédelmet kellett kérnie a klubnál. A Rangersnek és Whyte-nak is három napja van a fellebbezés benyújtására.

A Celtic nyerte az Old Firmöt 2011. december 28. 22:39 Joe Ledley 52. percben szerzett fejesgóljával a Celtic 1-0-ra legyőzte ősi riválisát, a Rangerst a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A zöld-fehér együttes sikerének köszönhetően átvette a vezetést glasgowi riválisa előtt.

Este Celtic-Rangers! - fogadási blog 2011. december 28. 15:28 A keddet hagyjuk a csudába, hiszen itt a szerda, amely egy őrületesen nagy rangadóval kedveskedik a futballszurkolóknak és a fogadókedvű sportbarátoknak. Este ugyanis Celtic-Rangers derbit rendeznek Skóciában, a két glasgowi nagyhatalom ma este is ölre megy, ebben biztosak lehetünk. És az sem árt, ha megfogadjuk bloggerünk jóslatát...

Celtic, Rangers: hat pont 2011. október 23. 21:48 Mindkét nagy, a Celtic és a Rangers is megnyerte saját mérkőzését a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A kék-fehérek a Hearts vendégeként győztek 2-0-ra, a másik glasgowi, 2-1-re verte otthon az Aberdeent. A Rangers magabiztosan vezet a Motherwell előtt, a Celtic csak a harmadik, tíz ponttal lemaradva.

Real, Barca, Juve, City, Chelsea! - blog 2011. szeptember 21. 16:15 Anyagilag is sikeres keddet zárt bloggerünk, aki saját bevallása szerint megjárta a mennyet és a poklot, de szerencsére most már itt van velünk, hogy újabb tippcsokorral boldogítsa hazánk játékos kedvű híveit. Volt is miből válogatnia, igazi focikavalkádot rejt magában a szerda: lesz spanyol, francia, olasz, finn bajnoki, de Európa-szerte szinte mindenhol rúgják ma este a bőrt. Ehhez kívánunk sok szerencsét a csapatoknak és Neked!

Hat gól a skót csúcsderbin 2011. szeptember 18. 16:04 A Rangers sikerével zárult a szezon első csúcsrangadója (Old Firm) a skót labdarúgó-bajnokságban. A szünetben még a vendég Celtic vezetett, a bajnok azonban a folytatásra összekapta magát, hármat hintett a szünet után, és ennek köszönhetően hét meccs után négy pont az előnye az ősi ellenlábassal szemben.

A Celtic nem fukarkodott a gólokkal 2011. augusztus 13. 19:40 A skót bajnokság két gigásza győzött szombaton, ezzel együtt - láss csodát -, nem a Dundee Unitedet 5-1-re elpáholó Celtic, nem is az Invernesst felülmúló Rangers vezeti a helyi Premier League-t, hanem az egy meccsel többet számláló Motherwell, amely egy 90. percben szerzett góllal verte vendégként a St. Mirrent.

Nem költözik Skóciába Juhász Roland 2011. augusztus 9. 10:26 A magyarok után a brit források is megerősítették, hogy nem lesz a Rangers játékosa Juhász Roland.