Újabb Olaj-blama, gálázott a Pécs

Szerző: shLétrehozva: 2008. december 13. 19:56
A férfi kosárlabda NB I 10. fordulójában a Szolnoki Olaj KK megalázó vereséget szenvedett saját közönsége előtt a PVSK-Expo Center Pécs ellen, az esztendő utolsó hazai mérkőzésén. A pécsiek vezére Thomas Kelley volt, aki 17 ponttal és 11 gólpasszal dupla-duplával zárt. Az amerikai játékos tavaly még a Tiszaligetben pattogtatott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 10. FORDULÓ:
SZOLNOKI OLAJ KK – PVSK-EXPO CENTER PÉCS 60-81 (22-14, 10-19, 13-20, 15-28)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2800 néző, vezette: Földházi, Pozsonyi, Hegedüs
SZOLNOK: Szabó P. 9/3, Coleman 15/9, Wilson 16/3, Jurkunas 6/6, Basit 2 Csere: Cseh, Gaál, Váradi 5, Harazin 7 Vezetőedző: Pór Péter
PÉCS: KELLEY 17, Spivey 2, Dénes 7/6, GREBENÁR 15/3, BENCZE 16 Csere: WITTMANN 14/12, Czigler, Alekszics 6, Tóth N. 4 Vezetőedző: Sztojan Ivkovics
Az eredmények alakulása. 4. p: 11-7, 8. p: 20-11, 12. p: 24-14, 16. p: 27-25, 20. p: 32-33, 24. p: 40-41, 28. p: 43-50, 32. p: 47-60, 36. p: 56-72
TOVÁBBI EREDMÉNY:
KAPOSVÁRI KK - ZALAKERÁMIA-ZTE KK 67-78 (28-21, 17-24, 12-19, 10-14)

Thomas Kelleyt imádják, Sztojan Ivkovicsot gyűlölik Szolnokon. Az amerikai irányító Pécsre szerződése óta első ízben látogatott a Tiszaligetbe, a hazai hívek pedig kitörő örömmel fogadták. Nem úgy a szerb szakembert. Kapott hideget, meleget, annak ellenére, hogy ezúttal a tőle megszokott színpadias fellépéstől is eltekintett. Ki emlékszik már arra, hogy korábban éveken át tolta a nagykunságiak szekerét…

Higgadt maradt Ivkovics, pedig eleinte bőven lett volna miért bosszankodnia. Pór Péter fiai valószínűleg a Tripla vagy semmi című akciófilmből merítettek ihletet, a biztos kétpontosok helyett rendre a bizonytalan hármasokat részesítették előnyben. Egy darabig úgy tűnt, megy is a bolt. A vendégek trénere a 6. percben 17-7-nél időt kért, ekkor nyolcból négy távoli találatnál jártak a házigazdák. Sorrendben Szabó Péter, Andrius Jurkunas, Donald Wilson és Jerome Coleman célzott pontosan a messzeségből.

A szolnoki dobókedv jottányit sem csökkent, az eredményesség viszont igen, a negyedet tizenkettőből öt hárompontossal zárta az Olaj. A táblán így is 22-14 állt az első tíz perc után. Aztán a második etapban közel két és fél percig nem született kosár, Harazin Tamás bődületes zsákolása vetett véget a böjtnek (24-14).

Dénes Gábor trojkájával azon nyomban megkezdték a felzárkózást a mecsekaljaiak (24-17), a 15. perc végén 27-23-nál aztán úgy látta jónak Pór mester, bele kell nyúlnia a meccsbe. Utóbb kiderült, hasztalan volt a fejmosás. A nagyszünet előtt előbb Jermaine Spivey egy könnyed középtávolival egyenlített, majd Váradi Kornél sportszerűtlen hibája után Dénes két büntetője közül az egyiket bedobta, így a PVSK-nál volt az előny féltávnál (32-33).

A térfélcsere után annak rendje és módja szerint ment füstbe a terv, mármint ami a szolnoki triplákat illeti. A 26. percben Coleman remek távolija tett pontot a hadműveletre (43-43), utána semmi. Vagy lepördült a labda a gyűrűről, vagy el sem jutott odáig. Innentől kezdve egy 10-2-es vendégrohammal nyolcpontosra hízott a pécsi fór a záró felvonás előtt (45-53).

A 34. percben Kelley rutinszerűen értékesített ziccere után már tizenöt volt közte (47-62). A közönség el is pártolt a kedvencektől, a füttykoncertet „Hol a csapatunk?” skandálás, majd gúnyos „Szép volt, fiúk!” követte. Valóban kiábrándító volt az Olaj produkciója az esztendő utolsó hazai meccsén, egymást érték az eladott labdák és a gyatra dobások, ötlettelen volt a támadójáték zónával és emberfogásos védekezéssel szemben is.

„Húsz, húsz, húsz!” - a 39. percben 56-76-nál elkeseredetten kiáltották az éterbe a szolnoki szurkolók a két csapat közti szakadéknyi különbséget. A vége 60-81, tüntetésbe torkollt a kosárkarácsony.

A nap másik mérkőzésén a Kaposvár ötödik hazai mérkőzésén első vereségét szenvedte el, a Zalaegerszeg először győzött saját pályájától távol.

Pór Péter: - Ennyi eladott labdával nem lehet meccset nyerni. Jogos a kritika a sok kihagyott távoli dobásért, de ez lehetett volna az egyetlen fegyverünk, hiszen a palánk alatti óriási pécsi fölényt másképp nem lehetett ellensúlyozni.
Sztojan Ivkovics: - Bravúrgyőzelem ez a javából, a nagy különbség már csak hab a tortán. Az első félidő szoros volt, a másodikban aztán egyetlen kérdést sem hagytunk megválaszolatlanul.