Nem jött össze a nyolcadik az Atomnak

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 21. 20:43
Nem sikerült sorozatban nyolcadszor is diadalmaskodni az Atomerőmű, miután szoros mérkőzésen 80-78-ra kikapott a Dombóvártól a férfi kosárlabda NB I 22. fordulójában. A hullámvölgyben lévő Albacomp a Sopron elleni remek sikerrel megkezdte a kilábalást a rossz szériából, míg a címvédő Falco nagyon kikapott a tartalékos Pécs otthonában.

A válogatottba frissen meghívott Bódi Ferenc által vezetett Planet Leasing 7-0-s sorozattal indított, de Ian Johnson pontjaival felzárkózott a vendégcsapat. Az amerikai játékos csak az első tíz perc alatt 11 pontot szórt.

A második negyed elején Williams Nicholas Mack kosarával már a remek szériában lévő vendégeknél volt az előny (26-28). Bár közben fordított a hazai csapat, a hosszabb pihenőre Anthony Dill büntetőivel újfent paksi vezetéssel mehettek a csapatok.

A harmadik játékrészben sem változott nagyon a felállás, fej-fej mellett haladt a két együttes. Pályán volt ekkor a rutinos Mészáros Zalán is. Mi az, hogy pályán volt?! Szórt két hármast, de az előny maradt a vendégeknél (57-67).

Nem is hitte volna az ember, hogy innen még feláll majd a tabella kilencedik helyén álló Dombóvár. Az utolsó percre 76-76-al fordultak a csapatok. Ekkor jött Jerome Lagrange, aki triplájával máris hazai előnyt varázsolt. A 80-78-as vereséggel megszakadt az ASE remek sorozata.

A mostanában gyengélkedő és korábbi formáját kereső Albacomp a Sopron ellen hazai pályán folytatta a kilábalást. Biztos sikerükhöz három légiós parádéja kellett. Velibor Radovics 25, Scott Morrison 22, Rashad Bell pedig 21 pontot dobott, így mit sem ért a sÖrdögöktől David Brooks remeklésének.

A tartalékos, ám az élmezőnyhöz tartozó csapatok csatáján a Pécs hazai pályán nem kegyelmezett a címvédő Falcónak. Kálmán László (23 pont) egyedül mit sem ért a második félidőre feljavuló baranyaiakkal szemben.

A Szolnok a pénteki jó hírek után (javára írta a Sportdöntő Bíróság a Körmend elleni, vitatott mérkőzést) szombaton Ken Tutt vezetésével szállította a győzelmet a Nyíregyháza ellen. Ami az Olajnak jó hír, az a Körmendnek rossz. Úgy tűnik a vasiak még nem tudták túltenni magukat a döntés megváltoztatásán, hiszen hazai pályán kaptak ki a Kecskeméttől.