KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SOPRONI SÖRDÖGÖK"
A Sopron kiejtette a Kaposvárt 2014. február 6. 20:52 A Sopron öt ponttal legyőzte a Kaposvárt, így harmadikként bejutott az elődöntőbe a Pécsett zajló Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőben.

Csupa hazai győzelem a negyeddöntőben 2010. április 21. 20:42 A címvédő Paks idegtépő csatában győzött a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének első, szerdai összecsapásán, így előnyhöz jutott az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Körmend több, mint húsz ponttal nyert, a friss Magyar Kupa győztes ZTE és a Szolnok sem hibázott hazai környezetben.

Válogatott klasszis igazolt Paksra 2009. május 22. 10:42 Klasszis magyar játékost igazolt a bajnoki döntőre készülő Atomerőmű SE férfi kosárcsapata. A paksi egylet a következő szezonra megszerezte a Soproni sÖrdögök válogatott keretben is számításba vett erőcsatárát, Körtélyesi Gergelyt. Minderről a soproni klub hivatalos weboldala számolt be.

Fantasztikus csata Székesfehérváron 2009. május 5. 21:36 Pécsi továbbjutás, székesfehérvári szépítés, zalai és paksi előny. Így foglalható össze röviden a férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik fordulója. A PVSK harmadszorra is megverte a Sopront, így ő az első - és egyelőre egyetlen - elődöntős a mezőnyben. A már-már temetett Albacomp hazai pályán megverte a címdő Falcót és 2-1-re szépített a párharcban. A Zalakerámia és az Atomerőmű pedig megszerezte a vezetést a Dombóvár, illetve a Szolnok ellen.

Nem sepert jól a fehérváriak új seprűje 2009. április 15. 20:58 Két rossz formában lévő csapat közül a Falco játszott jobban és nyert nagyon fontos mérkőzést a férfi kosárlabda NB I 25. fordulójában. A szombathelyiek 100-93-ra verték a korábbi listavezető, mostanában csak vergődő Albacompot. Utóbbi együttesnél a hét elején új taggal bővült a szakmai stáb a német Peter Stahl személyében. A tabella élén álló Pécs és az immáron második Atomerőmű magabiztosan nyertek, míg a Zalaegerszeg és a Szolnok nagy lépést tett a nyolcba kerülés felé.

Nem jött össze a nyolcadik az Atomnak 2009. március 21. 20:43 Nem sikerült sorozatban nyolcadszor is diadalmaskodni az Atomerőmű, miután szoros mérkőzésen 80-78-ra kikapott a Dombóvártól a férfi kosárlabda NB I 22. fordulójában. A hullámvölgyben lévő Albacomp a Sopron elleni remek sikerrel megkezdte a kilábalást a rossz szériából, míg a címvédő Falco nagyon kikapott a tartalékos Pécs otthonában.

A rutinos válogatott volt a nyerőember 2009. március 14. 20:10 Horváth Zoltán utolsó percben dobott hat pontjának köszönhetően fordított, majd nyert a bajnoki címvédő Falco csapata a férfi kosárbajnokság 20. fordulójában a Marso-Vagép Nyíregyháza ellen. Az Atomerőmű SE sorozatban hatodik sikerét aratta a Sopron ellen, míg a Pécs meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget az Univer ellen. A Dombóvár a Zalaegerszeg ellen hosszabbításra kényszerült és nem is jött ki belőle jól. Bár végig vezettek a hazaiak, végül Trepák Zoltánék kerültek ki jobban a meccsből.

Majdnem megfázott otthon a bajnok 2009. február 26. 21:01 Az utolsó percekben fordított a bajnoki címvédő Falco kosárlabdacsapata a férfi NB I 19. fordulójának nyitó mérkőzésén. A hazai pályán még veretlen szombathelyiek csak Csirics utolsó percben szerzett hárompontosának köszönhetően fektették két vállra a Soproni Sördögök csapatát.

Kecskeméten oktatták a címvédő Falcót 2009. február 22. 20:01 Nem várt, 84-78-as vereségbe szaladt bele a bajnoki címvédő Falco a Kecskemét otthonában a férfi kosárlabda NB I 18. fordulójában.

Sörgyári győzelem a fővárosban 2009. február 16. 22:40 Egyelőre nem hoz szerencsét a hétfői nap a Hegyvidék kosárlabdacsapatának. Hartai Tamás tanítványai ezúttal sem tudták megszerezni első győzelmüket a férfi élvonal 17. fordulójában. A Soproni sÖrdögök 100-74-re verte a már nem csak magyar játékosokat foglalkoztató budapesti gárdát a Sportmax központban.