Megmenekült a Lakers, kiesett a Denver

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 1. 10:09
Pau Gasol fél másodperccel a dudaszó előtt szerzett kosarával fordított és továbbjutott a Los Angeles Lakers az Oklahoma City Thunder otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság Keleti-főcsoportjában, a negyeddöntő hatodik mérkőzésén. A címvédőnél Kobe Bryant 32 pontig jutott, a rájátszásban újoncként szereplő hazaiak két ásza, Russel Westbrook és Kevin Durant 26, illetve 21 egységgel zárt.

Elbukta a hatodik mérkőzést, ezzel búcsúzott az alapszakaszt nyugaton negyedik helyen záró Denver Nuggets is, a Utah Jazz nem hagyott kétséget a továbbjutó személyét illetően és éppen a Lakersszel találkozik majd a legjobb négy között.

Az utolsó kérdéses keleti párharc könnyedén eldőlhetett volna pénteken, de a Milwaukee Bucks megijedt a lehetőségtől, így az Atlanta Hawks idegenbeli sikerével biztosította, hogy a mindent eldöntő hetedik meccset hazai pályán vívja.

NBA, RÁJÁTSZÁS:
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ, KELET:
Milwaukee Bucks (6.)–Atlanta Hawks (3.) 69–83
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása 3–3.
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ, NYUGAT:
Oklahoma City Thunder (8.)–Los Angeles Lakers (1.) 94–95
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4–2 a Los Angeles javára
Utah Jazz (5.)–Denver Nuggets (4.) 112–104
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4–2 a Utah javára