Hosszabbítást követően győzött az Univer

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 21. 20:04
Megszakadt a Zsoldos-legénység négy mérkőzés óta tartó negatív sorozata, miután a hírös városi alakulat a szerda esti mérkőzésen végül egy ponttal, 90-89-re győzött a fővárosiak ellen. A találkozó csak a hosszabbítást követően dőlt el.

UNIQA FÉRFI NB I, RÁJÁTSZÁS A 9-14. HELYÉRT:
UNIVER KECSKEMÉT – MAFC 90-89 (27-24, 17-16, 21-15, 18-28, 7-6)
Kecskemét, 200 néző. V.: Szilas, Györffy, Gál
UNIVER: SIGURDARSON 24/6, Tóth 7/3, HORVÁTH 19/6, SZABÓ 16/9, Csorvási 11/3. Csere: Lekli 13, Vida, Csabay, Horti. Vezetőedző: Zsoldos András
MAFC: HARRIS 53/12, Gráczer 2, Wehner 8, Vavra 13, Fülöp 2. Csere: Misek, Fodor, Kecskés 11, Radovics. Vezetőedző: Dinnyési Attila
Az eredmény alakulása: 4.p.: 6-7 8. perc: 21-18 13.p.: 31-26, 16.p.: 37-31, 26.p.: 54-46, 29.p.: 60-48, 37.p.: 78-78
Kipontozódott: Csorvási (34. p.), Fodor (36. p), Kecskés (38. p.), Szabó (40. p), Harris (41. p.)

A kecskeméti együttes zsinórban elszenvedett négy vereség után a kiesés ellen küzdő fővárosiak ellen próbált meg javítani nem túl fényes play-off mérlegén. A mérkőzés elején mindkét csapat a távoli dobásokat erőltette, ebből a vendégek jöttek ki jobban, és öt perc után még náluk volt az előny. Ezt követően védekezést váltott az Univer, ennek köszönhetően a negyed végére sikerült is minimális előnyt kiharcolniuk.

A második negyed elején felgyorsult valamelyest a hazai gárda játéka, így nyolc ponttal (37-29) el tudtak húzni a fővárosiaktól. Rengeteg pontatlanság és hiba tarkította a mérkőzést, a játékosok sokszor a legegyszerűbb helyzeteket sem tudták megoldani. Volt olyan szakasza a negyednek, amikor percekig csak a lépés-, illetve a támadóhibák szolgáltattak látnivalót, kosár viszont nem született. A huszadik percben Szabónak sikerült szép egyéni alakítás után kétszer is betalálnia, így alakult ki a 44-40-es félidei állás.

A szünet az Univernek szemmel láthatóan jót tett, Tóth és Horváth vezérletével végre igazi kosárlabdát is láthatott a publikum. Nem mellékesen tizenkét ponttal, 54-42-re el is húztak az „egyetemistáktól”. Csendes mederben folydogált a mérkőzés, a hazaiak minden különösebb gond nélkül őrizték tíz pont körüli előnyüket.

A záró negyedben próbált még visszakapaszkodni a lelkesen játszó MAFC, és a 37. percre feljöttek 77-73-ra, Zsoldos András azonnal időt is kért. Harrisék lendülete azonban nem tört meg, és a 37. percben egyenlítettek (78-78). Sigurdarson hárompontosára a vendégek amerikai irányítója azonnal válaszolt, majd Szabó megkapta ötödik faultját, Vavra pedig egy jó büntetőjével egyenlített.

Húsz másodperccel a vége előtt Horváth elhibázta a hárompontost, az ellentámadásból pedig Harris szerzett kosarat, így tizenkét másodperccel a vége előtt 83-81-re már a vendégek vezettek. A hazaiakat Sigurdarson mentette meg, aki egy másodperccel a végső dudaszó előtt szerzett kosarat, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban döntőnek bizonyult, hogy Harris azonnal kipontozódott, így a hazaiak rutinos embereiknek – Horváth és Sigurdarson - köszönhetően végül megszerezték a győzelmet.

EDZŐSZEMMEL
Zsoldos András: - Örülök, hogy végre hosszabbítás után is tudtunk nyerni. Ez a mai mérkőzés pozitívuma.
Dinnyési Attila: - Egy ponttal jobb volt a Kecskemét.