KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "UKRAJNA"
Derbin lett bajnok a Sahtar 2011. május 8. 11:34 Története során a hatodik bajnoki címét ünnepelhette a Sahtar Donyeck szombat este Ukrajnában, külön öröm a Lucescu-tanítványok számára, hogy a Metalurg elleni városi rangadón sikerült kiharcolniuk az aranyérmet.

Ukrajna Formula-1-es pályát épít 2010. december 23. 16:05 Miután Oroszország 2014-es bekapcsolódik a Formula-1-es világbajnoki sorozatba, Ukrajna is megteremti számára az ehhez szükséges alapokat, hiszen vadonatúj pályát húznak fel Kijev mellett.

Bajnokot avattak Ukrajnában is 2009. május 10. 20:11 A Dinamo Kijev vasárnapi győzelmével megnyerte az ukrán labdarúgó-bajnokság 2008-2009-es kiírását, három fordulóval a vége előtt ugyanis 12 pontos előnyre tett szert a Sahtar Donyeckkel szemben.

A gázcsapolókra felfigyelt a sportvilág 2009. január 6. 20:18 Ukrajna bekeményített: 2009. január 6-án, kedd délután fél négy előtt öt perccel elzárta a magyarországi gázszállítást lehetővé tévő gázcsapot. Északkeleti szomszédunk tehát beváltotta a beláthatatlan következményekkel járó fenyegetést. Joggal merülhet fel olvasóinkban, hogy egy külpolitikai hír miért üti fel a fejét egy sportportálon. A válasz kézenfekvő: a 2009-be átnyúló gázvita főszereplője 2008-ban a sportpályákon is felhívta magára a figyelmet, az esetek többségében borsot törve honfitársaink orra alá.

Női kézilabda-EB: megvan Románia első győzelme a középdöntőben 2008. december 10. 17:50 A keddi, Spanyolország elleni vereség után második középdöntő mérkőzésén már nem hibázott Románia. Keleti szomszédunk egy szoros első félidő után (17-18) a második játékrészben mutatott lehengerlő játékával bedarálta az ukrán csapatot.

Női kézilabda Eb: kiütéses norvég diadal Ukrajna ellen 2008. december 5. 20:45 A címvédő, olimpiai bajnok norvég válogatott biztosan nyert az ukrán csapat ellen a macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon.

Női kézilabda Eb: Ukrajna könnyed nyitógyőzelme Portugália ellen 2008. december 3. 18:50 A Macedóniában megrendezett kézilabda Európa-bajnokság B csoportjának első mérkőzésén Ukrajna magabiztos, 38-24-es győzelmet aratott Portugália felett.

Barátságos mérkőzések: Hazai győzelem Ukrajnában és Romániában 2008. november 19. 21:25 Ukrajna hazai pályán Selesniov büntetőből szerzett góljával győzött Norvégia ellen. A vendégektől ráadásul kiállították a csapat leghíresebb játékosát, John Arne Riise-t. Románia a második félidőben nyolc perc alatt fordította meg a Grúzia elleni összecsapását. Martsvaladze góljára Marica és Goian válaszolt Bukarestben.

Ukrajna tényleg nem akarja a foci Eb-t? 2008. november 19. 16:48 Az ukrán kormány szerdai ülésén értékelte a 2010-es Lengyelországgal közösen rendezendő Labdarúgó Európa-bajnokság szervezőbizottságának eddigi munkáját. A kormánytagok nem lehettek túlságosan elégedettek, hiszen azonnali hatállyal feloszlatták az egész szervezetet. Kérdés, mihez akarnak ezek után kezdeni?

Euro 2012: a hétvégén felavatták az első új ukrajnai stadiont 2008. szeptember 15. 19:33 A hétvégén átadták a dnyepropetrovszki stadiont, az első új létesítményt, amely a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokságra épült Ukrajnában.