KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SPORTING LISSZABON"
Sporting: újabb edzőváltás hat hét után 2013. január 8. 15:53 Alig több mint két hónap után menesztették Frank Vercauteren vezetőedzőt a Sporting Lisboa labdarúgócsapatától a gyenge eredmények miatt.

Bocsánatot kért a Sporting elnöke 2012. október 5. 13:52 A Sporting Lisboa honlapján kért bocsánatot a szurkolóktól Luiz Godinho Lopes klubelnök a labdarúgócsapatnak az Európa Ligában a Videoton otthonában elszenvedett 3-0-s csütörtöki veresége után.

Mámor Sóstón – nagy vagy, Vidi! 2012. október 4. 20:51 A Videoton huszonhárom éve veretlen otthon a nemzetközi kupákban, és hatalmas meglepetésre az is maradt csütörtök este. Mi az hogy! A 3-0-s végeredmény cseppet sem túlzó, a kulturált játék és a remek helyzetkihasználás meghozta gyümölcsét az Európa-liga előző idényének elődöntése, a portugál Sporting ellen. Ki emlékszik már a genki kisiklásra?!

A City követte az MU-t: búcsú az El-től 2012. március 15. 22:55 A Manchester United után a City is búcsúzott az Európa-ligától, miután 0-1-es első meccs után csak 3-2-re győzött a nyolcaddöntő hazai visszavágóján. Az angolok 0-2-re is álltak, Hart kapus fejesével mégis kis híján ledolgozták négygólos hátrányukat a nagyon leeresztő lisszaboni Sporting ellen.

Fortuna segítségével verték meg a Cityt 2012. március 8. 20:53 Egy középhátvéd, Xhandao sarkazása miatt szomorkodhat a Manchester City Lisszabonban, a Sporting elleni El-párharc első felvonásán, a legjobb 16 között. A Világoskékek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de sem Agüero, sem Silva, sem Balotelli, sem Kolarov nem járt szerencsével, így roppant nehéz visszavágó vár az angolokra az Eastlandsen egy hét múlva. Nyolcadik meccsét úszta meg egymás után kapott gól nélkül az Olympiakosz, 108 perc kivételével Megyeri Balázzsal a kapuban. A görögök Harkivban értek el bravúrt csütörtök este. Az Atlético is remek lapokkal várja a folytatást. A Twente győzelméhez az év kamubüntetője kellett.

Döntetlen a portugál szuperrangadón 2012. január 7. 23:45 Gólnélküli döntetlenre végződött a Sporting-Porto portugál szuperrangadó a 14. fordulóban. A szombat esti meccsen mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de nem vergődtek zöld ágra egymással a felek. A Porto továbbra is veretlen a bajnokságban és természetesen listavezető, a lisszaboniak a harmadikok. A Benfica vasárnap a Leiria vendége lesz.

Huszonkét millióért vehet csatárt az MU 2011. október 26. 14:32 Immár hivatalos: a Manchester United 22 millió euróért szerződtetheti a Sporting Lisboa holland csatárát, Ricky van Wolfswinkelt.

El: már majdnem továbbjutott a Sporting! 2011. október 20. 23:20 A Sporting Lisszabon előnye féltávnál már hét pont a csoportjában, a továbbjutásához elég még egy győzelem a vászlóiak ellen, idegenben, november elején. Ha nem nyer a Lazio a negyedik körben, akkor már az iksszel is megvetik a lábukat az egyenes kieséses szakaszban. A PSV is 100 százalékos. A Tottenham Pavlucsenko álomgóljával nyert, a Bilbao, a Hannover és a PSG csalódást okozott. A francia sztárcsapat továbbra is csak a harmadik helyen áll kvartettjében.

Újra a Sportingtól igazol az MU? 2011. október 5. 15:00 Évekkel Cristiano Ronaldo és Luis Nani megszerzése után ismét a Sporting Lisboától igazolhat labdarúgót a Manchester United! A Vörös Ördögök ezúttal egy tehetséges csatárt figyelnek.

Mellőzött portugál sztár a Videotonnál 2011. augusztus 30. 10:40 Igazi nagy fogás akadt a Videoton hálójába, hiszen azok után, hogy a klub hétfőn facebook-oldalán bejelentette, hamarosan aláír Marco Caneira, kedden hivatalos honlapján közölte, kétéves szerződést kötött a korábbi 25-szörös portugál válogatottal. Tudni kell viszont a hátvédről, hogy tavaly a keretbe sem fért be a Sportingnál.