KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SOUTHAMPTON"
A S'oton bevette az OT-t – Alexis-show 2015. január 11. 19:07 1988 óta először tudott nyerni a Southampton az Old Traffordon, a csereként beállt Dusan Tadics döntött a 70. percben, a 21. forduló vasárnapi bajnokiján. Öt bajnoki alatt mindössze hat pontot gyűjtött a United és helyet cserélt legyőzőjével a tabellán. A november eleji manchesteri derbi óta tartó MU-veretlenséget tört meg a S'oton. Gary Neville, a Sky Sports szakértője: Évek óta nem láttam olyan hibátlan védekezést a Premier League-ben, mint amilyet a S'oton mutatott be vasárnap. Wayne Rooney: Megvoltak a helyzeteink, de el kell ismerni, hogy jobb volt az ellenfél.

A Chelsea bicskája beletörött a S'otonba 2014. december 28. 17:16 A Liverpool, a Tottenham, a Manchester City, a Manchester United, és az Arsenal után a Chelsea-nek már nem adta meg magát az idény meglepetéscsapata, a Southampton, amely 1-1-re végzett hazai pályán a listavezetővel hazai környezetben, a 19. fordulóban. Tadics kiugratásánál egy pillanatra elaludt Terry, így Mané meglóghatott bő negyedóra elteltével. Hazard a szünet előtti pillanatokban aztán egyenlíteni tudott: szép megindulást fejezett be mesterien. Bár a Kékek beszorították a S'otont a második félidő elején, megtörni nem sikerült ellenfelüket, így igazságosnak mondható döntetlen lett a vége. A meccsen két kaput eltaláló lövést láthatott a közönség, és mindkettő bement.

A City elpáholta a Southamptont 2014. november 30. 17:06 Első hazai vereségére késztette a szezonban a Southamptont a Manchester City, amely könyörtelenül kihasználta a helyzeteit a PL vasárnapi játéknapján. A City emberhátrányban tudta két góllal is növelni előnyét a hajrában. Ezzel helyet cserélt egymással a táblázaton a két csapat, és az éllovas Chelsea-nek már "csak" hat pont az előnye a címvédővel szemben.

Nem hagyják meglógni a Chelsea-t? 2014. november 24. 09:07 Fura ezt leírni, de az eddigiek alapján a Southampton az egyetlen csapat, amely valamelyest tartani tudja a lépést a Chelsea-vel az angol bajnokságban. A PL egyik legötletesebb gárdája az egyik legszürkébb otthonába látogat hétfő este, vagyis jó esély mutatkozik arra, hogy folytassák jó sorozatukat a Szentek.

Chelsea: 2-1, Arsenal: 2-2, S'oton: 8-0 2014. október 18. 19:02 Egy találatra járt attól a Southampton, hogy ligarekordot jelentő győzelmet arasson szombat délután a Sunderland felett, a PL nyolcadik fordulójában. A négy gólpasszt jegyző Dusan Tadics és társai nyolcat vágtak a riválisnak, és tartják a lépést a Cityvel, hátrányuk egy pont a második helyezettel szemben. Az éllovas Chelsea megerősítette első helyét, Londonban nyert a Crystal Palace otthonában Diego Costa nélkül. Az Arsenal otthon döntetlenezett a Hullal, hét bajnoki alatt mindössze egyszer ünnepelhettek a Wenger-tanítványok.

Az Arsenal lecövekelt az első helyen 2013. november 23. 18:10 VIDEÓ! Olivier Giroud duplája jelentette a különbséget egy nagyon nehéz mérkőzésen az Arsenal javára a Southampton ellen, a Premier League 12. fordulójának szombati játéknapján. Az Ágyúsok kezdtek jobban, vehemensebben, de Boruc kapus bohócmutatványa kellett a vezetéshez. Innentől a Wenger-csapat kezében volt a meccs, ám csak percekkel a vége előtt tudta lezárni azt tizenegyesből az Európa egyik legjobb védelmével rendelkező, nyolc meccs óta veretlen Soton ellen.

City-égés, végveszélyben a címvédés 2013. február 9. 20:30 VIDEÓ, NYILATKOZAT! A Southampton lelkesedése győzött a City minőségi játékoskerete fölött a Premier League 26. fordulójában, a Szentek a szezon legjobb meccsét produkálták, a Polgárok a szezon legrosszabbját szombat este. A városi rivális 12 pontra eltávolodhat, azaz eltűnhet a horizonton Roberto Mancini tanítványai számára, ha ez így megy tovább, akkor korán kioszthatják a bajnoki címet Angliában.

Mirallas visszatért, Everton-iksz 2013. január 21. 23:43 Döntetlennel mutatkozott be a Southampton napokban kinevezett argentin menedzsere, Mauricio Pocchettino a Premier League 5. helyezettje, az Everton ellen, a 23. forduló hétfő esti zárómérkőzésén. Rickie Lambert a 20. percben kapufát talált szabadrúgásból, a második játékrészben Nikica Jelavic lábában maradt a gól, igazságosnak mondható az eredmény. Az új igazolás Vegard Forrent még nem nevezték a hazaiak, a másikol oldalon Kevin Mirallas viszont visszatért súlyos sérülése után, szűk félórát kapott.

RvP megnyerte Fergie-nek az ezrediket! 2012. szeptember 2. 18:54 Kétszer is hátrányban volt, de végül a sztárigazolás Robin van Persie jóvoltából megfordította a mérkőzést a Manchester United a Southampton otthonában, a Premier League harmadik fordulójában, a menedzser Sir Alex Ferguson ezredik bajnokiján. A Szentek a bombaigazolás Gastón Ramírez nélkül is megszorongatták a Vörös Ördögök nyakát, a hajrában azonban nem tudták eldönteni a meccset, és ez a végén megbosszulta magát. RvP századik PL-gólját szerezte a 92. percben.

Az újonc megszorongatta a City nyakát 2012. augusztus 19. 18:59 A Manchester Citynek sem sikerült valami fényesre a bemutatkozás a Premier League-ben, de a címvédő legalább nyert, miután fordítani tudott a hajrában otthon az újonc Southampton ellen. Tévez, Dzeko és Nasri szerezte a gólokat, a túloldalon két kontra is eredményesen zárult. Roberto Mancini nem lehet elégedett a meccs után, egyrészt, mert sokkal több van ebben a Cityben, másrészt pedig azért, mert Kun Agüero komolynak tűnő térdsérülést szenvedett.