KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SAMANTHA_STOSUR"
Itt is van a US Open első meglepetése! 2013. augusztus 28. 09:37 A 2013-as amerikai nyílt teniszbajnokság, a US Open első fordulójában máris óriási meglepetés született a női mezőnyben, miután a selejtezőből feljutott, 17 éves amerikai Victoria Duval hazai pályán legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt, a torna 2011-es győztesét.

A világelső lenyomta a címvédőt 2012. szeptember 4. 21:44 A világelső a címvédő ellen, nem rossz párosítás. Victoria Azarenka még soha játszmát sem vesztett Samantha Stosur ellen, pedig hatszor mérkőztek kedd délutánig. Más kérdés, hogy a fehérorosz az első US Open negyeddöntőjére készült és tudhatta, ha nyer, akkor a további eredményektől függetlenül biztosan a ranglista élén marad. Sok esőt ígértek keddre a meteorológusok New Yorkba és az első adag gyorsan meg is érkezett (Azarenka ekkor 3:0-ra vezetett az első szettben). A több mint egyórás szünet nem hozott gyökeres fordulatot, de érezhető volt, hogy az ausztrál címvédő most nem adja meg magát olyan könnyen, mint legutóbb, tavasszal Dohában (6:1, 6:2). Talán az időjárás riasztotta el a szurkolókat, félig sem teltek meg az Arthur Ashe lelátói. Lassan ki kellene találni a gladiátor női megfelelőjét, mert amit a két lány produkált a pályán az inkább emlékeztetett férfias, fizikális párbajra, mint valami kellemes, női kalandra. A harmadik játszmában Stosur szinte végig futott az eredmény után, de előbb 2:4-ről, majd a rövidítésben 0:4-ről egyenlített. Azarenka játszott okosabban, pontosabban és kevesebb hibával, de az ausztrál ereje, dinamizmusa kompenzált. Végül 2 óra 23 perc alatt Victoria Azarenka 6:1, 4:6, 7:6(5)-ra győzött és elsőként jutott az elődöntőbe a US Openen.

Budapest bajnoka a Roland Garros döntőse 2012. június 7. 17:29 Az idei francia nyílt teniszbajnokság talán legnagyobb meglepetését szolgáltatta Sara Errani azzal, hogy az első női elődöntőben 7:5, 1:6, 6:3-ra legyőzte a sokkal esélyesebb Samantha Stosurt. A világranglistán 24. olasz korábban soha nem nyert az ausztrál ellen, pedig már ötször is megmérkőztek. Errani május elején még Budapesten hódított, nálunk nyert WTA Grand Prix-t, de Párizsban is megállíthatatlan. A szombati fináléban a Marija Sarapova - Marija Kirilenko találkozó győztesével találkozik.

Kiütötték a US Open bajnokát 2011. október 16. 13:30 Cseng Csie alaposan kifárasztotta a vasárnapra halasztott elődöntőben a US Open idei bajnokát, így Samantha Stosur nagyon sima vereséget szenvedett a fináléban a 220 ezer dollár összdíjazású oszakai teniszversenyen. Az ausztrál klasszis ugyanis mindössze négy gémet nyert Marion Bartoli ellen, aki szettet sem bukott a legjobb négy között.

Nadal oktatott, Stosur kiesett 2011. október 4. 13:15 Játszi könnyedséggel kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe az első kiemelt Rafa Nadal a tokiói, 1.1 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztornán. Eközben Pekingben három szettben vereséget szenvedett a US Open idei győztese, Samantha Stosur, szintén a legjobb 16 közé jutásért.

Tokióban „fázott meg” a US Open bajnoka 2011. szeptember 27. 15:36 Hatalmas meglepetéssel folytatódott Tokióban a 2.050 millió dollár összdíjazású női teniszverseny: a második fordulóban kiesett a US Open idei bajnoka, Samantha Stosur. Az ausztrál klasszist három játszmában múlta felül a fehérsport egyik legcsinosabb tagja, Marija Kirilenko.

A botrány elmaradt, S. Williams bukott 2011. szeptember 12. 00:44 A végén csattan az ostor, az idei US Open női egyes döntőjében a 27 éves, eddigi pályafutása alatt összesen két versenyen győztes Samantha Stosur 1 óra 13 perc alatt simán nyert a jóval esélyesebb Serena Williams ellen, aki tizenkét éve, 1999-ben játszott először döntőt New Yorkban. A második játszma elején majdnem felrobbant az Arthur Ashe aréna, amikor Serena Williams nyerőt ütött, de túl gyorsan kiáltott c’mont, így Stosur kapta a pontot, amivel brékelt. Samantha Stosur a második ausztrál nő, aki a csúcsra ért az amerikai nyílt teniszbajnokságon (Margaret Court, 1973-ban ötödször diadalmaskodott) és első Grand Slam sikeréért egymillió nyolcszázezer dolláros csekket kapott.

Nem borult a papírforma Torontóban 2011. augusztus 12. 22:59 Nem történt meglepetés az első és a második negyeddöntőben a 2.050 millió dollár összdíjazású torontói női teniszversenyen: Samantha Stosur és Viktorija Azarenka is simán nyert Roberta Vinci, illetve Galina Voszkobajeva ellen. Harmadikként a vasárnap Carlsbadban tornagyőztes Agnieszka Radwanska jutott tovább, Andrea Petkovic ellen.

Óriási magyar siker Wimbledonban! 2011. június 21. 18:59 Magyar lány gondoskodott az idei wimbledoni Grand Slam eddigi legnagyobb meglepetéséről, Czink Melinda két szettben, 6:3, 6:4-re győzött a top tízes játékos, tizedik kiemelt ausztrál Samantha Stosur ellen. Az ausztrálnál jóval könnyebb ellenfél jön a második fordulóban: a fehérorosz Anasztaszija Jakimova. Szettveszteség nélkül ment tovább Wozniacki, Sarapova, Azarenka, Li, Kvitova és Bartoli, akárcsak Petkovic, Pavljucsenkova, Peng, Kirilenko, Vinci és Pironkova a kiemeltek közül. Hantuchováért és Safarováért már izgulni kellett egy kicsit.

Sarapova világelsőt vert Rómában 2011. május 14. 18:07 Az Arn Grétát búcsúztató kínai Li Na csak az első szettben volt méltó ellenfele Samantha Stosurnak. A tavalyi Roland Garros-döntős ausztrál a rövidítést megnyerve került lépéselőnybe, majd a folytatásban már játékot sem veszített, és 1 óra 21 perc alatt jutott be a döntőbe a római salakpályás női tenisztornán. A másik ágon a világelső Caroline Wozniackit legyőző korábbi királynő Marija Sarapova jutott a vasárnapi fináléba.