A világelső lenyomta a címvédőt

Szerző: Siklós Erik, New YorkLétrehozva: 2012. szeptember 4. 21:44
A világelső a címvédő ellen, nem rossz párosítás. Victoria Azarenka még soha játszmát sem vesztett Samantha Stosur ellen, pedig hatszor mérkőztek kedd délutánig. Más kérdés, hogy a fehérorosz az első US Open negyeddöntőjére készült és tudhatta, ha nyer, akkor a további eredményektől függetlenül biztosan a ranglista élén marad. Sok esőt ígértek keddre a meteorológusok New Yorkba és az első adag gyorsan meg is érkezett (Azarenka ekkor 3:0-ra vezetett az első szettben). A több mint egyórás szünet nem hozott gyökeres fordulatot, de érezhető volt, hogy az ausztrál címvédő most nem adja meg magát olyan könnyen, mint legutóbb, tavasszal Dohában (6:1, 6:2). Talán az időjárás riasztotta el a szurkolókat, félig sem teltek meg az Arthur Ashe lelátói. Lassan ki kellene találni a gladiátor női megfelelőjét, mert amit a két lány produkált a pályán az inkább emlékeztetett férfias, fizikális párbajra, mint valami kellemes, női kalandra. A harmadik játszmában Stosur szinte végig futott az eredmény után, de előbb 2:4-ről, majd a rövidítésben 0:4-ről egyenlített. Azarenka játszott okosabban, pontosabban és kevesebb hibával, de az ausztrál ereje, dinamizmusa kompenzált. Végül 2 óra 23 perc alatt Victoria Azarenka 6:1, 4:6, 7:6(5)-ra győzött és elsőként jutott az elődöntőbe a US Openen.