KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SAHTAR DONECK"
A Lazio és a Sahtar máris kiszállt 2014. február 27. 21:10 Már a legjobb 32 között búcsúzott az Európa-ligától a Lazio és a Sahtar Donyeck együttese a csütörtöki játéknapon, kora este. Az olaszokat a bolgár meglepetéscsapat Ludogorec Razgrad tréfálta meg, pedig ledolgozták hátrányukat az 1. percben, sőt, a második félidő nagy részében nekik állt a zászló. Az ukrán bajnok egy másik, a BL-ből érkezett együttessel, a Plzennek szemben maradt alul hazai pályán, a csehek négy perc alatt mindent eldöntöttek az első játékrész közepén. A Porto és a Napoli megszenvedett, az Ajax simán kizúgott.

Bajnok a Sahtar és az APOEL 2013. április 29. 13:31 Sorozatban negyedik ukrán bajnoki címét biztosította be vasárnap a Sahtar Donyeck labdarúgócsapata, míg az APOEL Nikózia 86 éves történetének 22. bajnoki címét ünnepelheti a ciprusi labdarúgó-bajnokságban.

Dzsudzsák-gólpassz a Sahtar ellen 2013. február 23. 19:00 Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést, Kevin Kurányi az ő szöglete után szerezte a moszkvaiak első gólját a BL-nyolcaddöntős Sahtar Donyeck elleni, szombati, törökországi felkészülési mérkőzésen. A Dinamo 2-1-re győzött az ukrán bajnok ellen.

Nem játszhat a Juve ellen az antihős 2012. november 28. 00:11 Az UEFA egy meccsre eltiltotta a Sahtar Donyeck brazil légiósát, Luiz Adrianót, mert nem tartotta be a Fair Play szabályait a Bajnokok Ligája csoportkörének legutóbbi fordulójában, a Nordsjaelland otthonában (2-5). Mint az ismeretes, a meccsen egy sérülés miatt állították meg a játékot, Willian visszaadta a labdát a dánoknak, de a csatár kapura ment vele, kicselezte a hálóőrt, és belőtte a labdát. Ezzel egyenlített a Sahtar 1-0 után.

A 94. percben mentették meg a Chelsea-t 2012. november 7. 22:38 VIDEÓK! Pillanatokra volt attól a Chelsea hogy nagy pácba kerüljön, a Sahtar elleni hazai döntetlen azt jelentette volna, hogy harmadik helyre szorul a BL egyik horrorcsoportjában, a Juve-CFC előtt... Jött azonban a csereember Moses, és az utolsó utáni percben befejelte a 3-2-t. Jó úton járnak a továbbjutás felé Torresék, de ehhez még a Juventus Arenából is pontot kell csenniük, különben így is nehéz helyzetbe kerülhetnek. A csoport egyetlen veretlenje, a Juve megszerezte első győzelmét, és csak egy pont a lemaradása a Chelsea-Sahtar párostól...

Csodafoci Milánóban, csoportelső a Barca 2011. november 23. 19:28 VIDEÓK! Az idei labdarúgó Bajnokok Ligája legszínvonalasabb, leglátványosabb összecsapását produlkálta a Milan és a Barcelona – a H-csoport 5. fordulójában végül 3-2-re a címvédő diadalmaskodott a zsúfolásig megtelt San Siróban. Mark Van Bommel öngólját Zlatan Ibrahimovic, Leo Messi értékesített büntetőjét pedig Prince Boateng egyenlítette ki, Xavi helyezésére azonban már nem érkezett válasz. A G-csoportban a Porto nyert, így a Zenit még „kimelegedhet”.

Érik a BL egyik nagy meglepetése 2011. november 22. 16:48 Ki gondolta volna, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 5. fordulóját beharangozó anyaga az APOEL Nikózia esetleges világra-, de legalábbis Európára szóló bravúr küszöbéhez érkezett. Amennyiben a ciprusi bajnok Szentpéterváron is nyer, biztosan továbbjut. Hja, és a Sahtar a Portót fogadja.

Wenger hiteltelen? Mégis jöhet Jádson 2011. augusztus 14. 13:54 Úgy tűnik, két napon belül történik totális ellentéte annak, amit Arsene Wenger mond! Pénteken azt nyilatkozta, nem számít arra, hogy bárki távozna az Arsenaltól, ehhez képest Cesc Fabregas a Barcelonába igazolás küszöbén áll. Hasonló a helyzet Jadsonnal is.

Ukrajnából érkezhet Cesc utódja 2011. augusztus 11. 20:24 VIDEÓK! Francia sajtóértesülések szerint megtalálta Cesc Fabregas lehetséges utódját Arsene Wenger: a Sahtar Doneck 27 éves támadó középpályásáról, a brazil válogatott Jadsonról van szó.

Szombati ki, mit tud... - fogadási blog 2011. július 16. 14:27 A csütörtök és a péntek enyhe lejtmenetben pörgött le, bloggerünk azonban bízik benne, hogy a szombati ki, mit tud-on azok jutnak tovább, akiknek kell. A Copa Américáról és a női focivébéről van szó, egy negyeddöntő és a bronzmérkőzés szerepel az (t)étlapon. Ezúttal az ínyencek sem panaszkodhatnak, hiszen ukrán, brazil és svéd fociegyveleg is színesíti a palettát.