KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "RACING GENK"
Hogy lesz ebből kupatavasz, Vidi?! 2012. november 22. 20:51 EREDMÉNYEK, TABELLÁK. A Genk egy 19. percben, szögletből szerzett találattal bevette a Videoton várát, és 1-0-ra nyerni tudott a Sóstói Stadionban, az Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában. A Vidi ezzel a továbbjutás küszöbéről a szakadék szélére sodródott, nem elég nyernie Lisszabonban, még egy szívesség is kell neki mostani legyőzőjétől, a Genktől (hazai győzelem az utolsó körben, a Basellel szemben). A fehérváriak 23 év után kaptak ki ismét hazai pályán a nemzetközi porondon.

Videoton: egy győzelemre a kupatavasz 2012. november 21. 19:43 Amennyiben vissza tud vágni csütörtök este a szeptemberi 3-0-s fiaskóért a Genknek, abban az esetben az Európa-liga 32 legjobb csapat közé jut a magyar labdarúgó NB I legutóbbi kiírásának ezüstérmese, a Videoton. Brockhauser István a Genk egykori magyar kapusa élet-halál harcot vár. A belgákat szintén jól ismerő Anderlecht-védő, Juhász Roland szerint sebezhető lesz a vendégvédelem, jók az esélyei a Vidinek a hőn áhított három pont megszerzésére.

Tőzsér gólja Szuperkupát ért 2011. július 21. 22:06 Tőzsér Dániel góljának köszönhetően a Genk hódította el a belga Szuperkupát a Standard Liege kárára. A válogatottnál mellőzött futballista az első félidő legvégén, a 45. percben szabadrúgásból volt eredményes, és állította be az 1-0-s végeredményt. A Racing hálóját Köteles László őrizte meg a kapott góltól, míg a csapat harmadik magyarja, Tóth Balázs nem volt a keretben.

Kapusért jelentkezett be a Chelsea 2011. június 30. 15:57 A mindössze 19 éves Thibaut Courtois-t próbálta elhozni a Chelsea a Genktől, ám 4 millió eurós ajánlatát visszautasította a belga bajnokcsapat.

0-2-ről jöttek vissza Tőzsérék 2010. december 30. 23:09 A Genk kétgólos hátrányból hozta döntetlenre a Lokeren elleni mérkőzést a belga labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A hazaiak már az első félidőben elléptek 2-0-ra, a folytatás azonban a második helyen álló látogatókról szólt. Tőzsér Dániel végigjátszotta a mérkőzést a vendégeknél.

Tőzsér „másfél” gólja a rangadón 2010. október 17. 20:04 Tőzsér Dániel előbb egy csapattárson megpattanó szabadrúgásból, majd egy kontra végén volt eredményes a Standard Liege elleni rangadón, így a Genk előnye immár hét pont a belga bajnokság élén. A harmadik helyezett Anderlecht vasárnap este öt pontra feljöhet, amennyiben legyőzi idegenben a Cercle Brugge együttesét.

Tovább magyarosodik a Genk 2009. augusztus 21. 14:35 Köteles László a belga élvonalban szereplő Racing Genkben folytatja pályafutását – erősítette meg a klub honlapja.

Belgiumba igazolt a válogatott kapus 2009. augusztus 18. 21:18 Eredményesen zárult a hetek óta folyó tárgyalássorozat: Köteles László, a Diósgyőr válogatott kerettag kapusa a belga Racing Genkben folytatja a pályafutását. Minderről Nagy Béla, a miskolci klub ügyvezetője számolt be a klub hivatalos honlapján.

Kiütéses siker, magyarral a főszerepben 2009. március 21. 22:22 A belga első osztályú labdarúgó-bajnokság (Jupier League) 27. fordulójában a Tóth Balázst és Tőzsér Dánielt foglalkoztató Racing Genk saját közönsége előtt lehengerlő játékkal 3–0-ra verte a Tubize csapatát. A meccs második gólját éppen Tóth Balázs szerezte a 35. percben, akit a 62. percben Tőzsér váltott. A címvédő és listavezető RSC Anderlecht pályaválasztóként 2–0-ra nyert a Germinal Beerschot ellen, Juhász Roland a kezdő sípszótól a lefújásig a pályán volt.

Tőzsér Dániel lett a válogatott bűnbakja 2009. január 23. 15:53 INTERJÚ. Tőzsér Dániel egyre inkább kezdi megtalálni a számítását Belgiumban, a Genk együttesében, ám reménykedik benne, ez még messze nem a végállomást jelenti külföldi karrierjében, és egyszer egy topligában is bizonyíthat majd. A labdarúgó a SportHiradó.hu-nak elmondta: reméli, rövidesen a válogatottba is sikerül visszaverekednie magát. Ígéri, rajta nem múlik semmi, és a pályán is bizonyítja majd, szüksége van rá a nemzeti együttesnek.