KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PORTUGAL_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Ronaldóékkal is elbánt a francia csapat 2014. október 11. 23:35 A 2016-os Eb-házigazda nem okozott csalódást, szoros meccsen kerekedett felül Portugálián szombat este a Stade de France-ban, barátságos mérkőzésen. Karim Benzema közeli lövése után már a harmadik percben utat talált a hálóba a labda, ezután magabiztosan őrizték a vezetést a gallok. A második félidő már inkább a portugáloké volt, de Paul Pogba góllal zárt le egy kontrát, Cristiano Ronaldóék erejéből csak a szépítésre futotta Ricardo Quaresma révén (büntetőből). Raphael Varane kiemelkedő teljesítményt nyújtott a hazai védelemben. Újabb skalpot gyűjtött be a Deschamps-csapat, amely szeptemberben a spanyolokat verte meg.

Féken tartják-e Ronaldót a franciák? 2014. október 11. 16:00 Behúzzák a franciák a meccset az új edzővel, és számos újonccal készülő luzitánok ellen? Vagy nem bírnak majd Cristiano Ronaldóval? Szombat este 20:45-től kiderül a Stade de France-ban!

Kinevezték az új portugál kapitányt 2014. szeptember 23. 14:03 Fernando Santost nevezték ki kedden a portugál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának. A szövetség közleményben jelentette be az új szakvezetőt, aki a nyári világbajnokságon még a görög csapatot vezette a nyolcaddöntőig, ahol Costa Ricától 11-esekkel kapott ki együttese.

Kitették a szűrét a portugál kapitánynak 2014. szeptember 12. 12:14 Menesztették posztjáról csütörtökön Paulo Bentót, a portugál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát.

Csőstül jön a baj a portugáloknál 2014. június 17. 13:56 Sérülés miatt valószínűleg már nem léphet pályára a brazíliai világbajnokságon Fábio Coentrao, a portugál labdarúgó-válogatott hátvédje.

Így fogadták Ronaldóékat - videó 2014. június 12. 19:14 Nem mindennapi fogadtatásban részesültek a világbajnokságra megérkezve Cristiano Ronaldóék Campinas repülőterén, Sao Paulo államban, ahol egy szépséges portugál riporternő várt rájuk félmeztelenül. "Vb-labdáit" nemzeti színekkel festette ki. Nézd meg videón!

Ronaldo nélkül is legyőzték Mexikót 2014. június 7. 14:14 A sérült Cristiano Ronaldót nélkülöző portugál labdarúgó-válogatott 1-0-ra nyert a mexikói csapat ellen a két vb-résztvevő együttes pénteki felkészülési mérkőzésén.

Hosszabbított a portugál kapitány 2014. április 9. 18:22 Kétéves hosszabbításról szóló szerződést írt alá Paulo Bento, a portugál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Bámulatos sarkazás-kombináció - videó 2014. március 6. 14:48 Dupla sarkazás a levegőben, egy jobbal, egy ballal: így játszotta tisztára magát a 31 éves Edinho szerda este Kamerun ellen. Ott akar lenni a portugál vb-keretben. A török Erciyesspor csatára be is talált a meccsen, akárcsak Cristiano Ronaldo, aki duplázott, és vastaps kíséretében, minden idők legeredményesebb portugál góllövőjeként távozott a pályáról a barátságos meccs 86. percében.

Félelem és reszketés: Ibra Portugáliában 2013. november 14. 18:30 Már csak négy hely kiadó az európai válogatottak számára a világbajnokság közeledtével, a portugálok és a franciák is rághatják a körmüket, pótselejtezőre kényszerülnek. A Cristiano Ronaldo vezette luzitánoknak meggyűlhet a baja a Zlatan Ibrahimovic fémjelezte svédekkel, de a franciák sincsenek irigylésre méltó helyzetben, Kijevben kezdenek. Izland csodára vár, a görögök a védelmükben bíznak.