KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OZDI_SFC"
Idén mindent megnyert Szepessy László 2008. október 14. 19:23 Az országos és az Európa-bajnokság után a görögországi Kefalonián megrendezett masters súlyemelő világbajnokságon sem talált legyőzőre Szepessy László. Az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club kiválósága a 65-69 évesek között, a 94 kilogrammos súlycsoportban utasított maga mögé mindenkit. Szepessy szakításban 85, lökésben pedig 105 kilogrammot teljesített, az összetett 195 kilós eredmény pedig pályafutása legjobbjának számít.

Fodor Emese 15 éve szerzett bronzot 2008. október 6. 07:34 Másfél évtizeddel ezelőtt az ózdi sportélet egyik legnagyobb egyéni sikerét élhették meg a városban. 1993 szeptemberében a valenciai Európa-bajnokságon lökésben bronzérmet szerzett Fodor Emese, az Ózdi SFC válogatott súlyemelője. Az 59 kg-os súlycsoportban Fekete József tanítványa a fényesen csillogó érem mellett szakításban és összetettben is a negyedik helyen zárt. Az egykori súlyemelőnő szívesen idézte fel a szép emlékeket, amelyek a sportág tisztelői számára is a távoli múlt homályába vesznek.

Súlyemelés: Szepessy László aranyérmes lett a masters vb-n 2008. szeptember 30. 08:05 A görögországi Kefalóniában zajló masters súlyemelő világbajnokságon pályafutása első aranyérmét szerezte meg Szepessy László. Az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club kiválósága a 65-70 év közötti korcsoport 94 kilogrammos mezőnyében állhatott föl a dobogó legmagasabb fokára.

Szepessy "kétharmadot" már teljesített 2008. június 3. 21:14 Az idei esztendő három fő versenye közül kettőt már megnyert Szepessy László. Az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club masters versenyzője az országos bajnokságon aratott sikere után a csehországi Európa-bajnokságon is a dobogó legmagasabb fokára állhatott föl: 65 évesen, nem kevesebb, mint 193 kilogrammot teljesített. Fekete József edző szerint ez egy olyan országos csúcs, amelyet belátható időn belül senki nem fog megjavítani. Ha három súlycsoport eredményeit vesszük figyelembe, akkor is Szepessy volt a legerősebb, tehát az aranyérem jogosságához abszolút nem férhet kétség.

Súlyemelés: Szepessy László masters Európa-bajnoklett Bohuminban 2008. május 19. 15:09 A csehországi Bohuminban zajló Masters súlyemelő Európa-bajnokságon remekelt az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club színeiben versenyző Szepessy László. A kiváló sportember a 65-70 év közötti kategória 94 kilogrammos súlycsoportjában szerzett Eb-aranyérmet 193 kilogrammos összteljesítménnyel.