KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NOVAK DJOKOVICS"
Djokovics ötödször vagy Murray először? 2015. január 30. 16:55 A világelső Novak Djokovics ötszettes csatában legyőzte a címvédő Stan Wawrinkát, ezzel bejutott a férfi egyes döntőjébe a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A pénteki, 3 és fél órás mérkőzés egészen az utolsó, egyoldalú játszmáig kiegyenlített küzdelmet hozott, Wawrinka kétszer is egyenlíteni tudott, az utolsó felvonásban azonban már csak szenvedett.

Szajonara, Novak Djokovics! 2014. szeptember 6. 21:11 A japán Nisikori Kej kiejtette a világelső Novak Djokovicsot a US Open magyar idő szerint szombat este rendezett, első elődöntőjében, ahol négy szettben, 6:4, 1:6, 7:6 (7-4), 6:3-mal diadalmaskodott.

Nadal tehetetlen, ez a Djoko verhetetlen 2014. március 30. 23:38 Novak Djokovics a második játékos Roger Federer után, aki másodszor is behúzta az Indian Wells, Miami duplát, vagyis egyaránt végigverte a mezőnyt a két rangos amerikai keménypályás Mastersen. A szerb évek óta nem játszott ilyen jól Rafa Nadal ellen, és talán 2011-ben láthattuk legutóbb ilyen formában, amikor 70/76-os mérlegggel zárta az esztendőt. Harmadszor vágott vissza Nadalnak a tavalyi US Open döntőjében elszenvedett vereségért. Csak az első játékban szorongatta meg a salakkirály, később már bréklabdát sem kellett hárítania. Nadal ezt a tornát kedveli a legkevésbé a kiemelt versenyek közül, pályafutása során negyedszer bukta el a finálét, és még egyszer sem ért révbe a floridai viadalon.

Djoko és Serena rendíthetetlenül menetel 2014. január 17. 16:50 Huszonhét meccsesre hízlalta győzelmi sorozatát és versenyben maradt egymás után harmadik címvédésért Novak Djokovics az Australian Open pénteki játéknapján. Három szettben ejtette ki az üzbég Gyenyisz Isztomint a szerb világklasszis (6:3, 6:3, 7:5), és az olasz Fabio Fogninivel találkozik a nyolcaddöntőben. Serenát a 40 fokos kánikula sem zavarta meg a korai programban rendezett mérkőzésén.

Djokovics máris bezsebelt egy trófeát 2013. december 28. 17:52 Egymás után harmadszor indult Novak Djokovics tornagyőzelmével a teniszidény, még ha csak egy meghívásos versenyről is van szó, amelyet Abu-Dzabiban rendeztek az év utolsó napjaiban. A szerb másfél hónapos szünet után fogott ismét ütőt az Egyesült Arab Emírségekben, ahol szettet sem veszített a szombat délutáni fináléban spanyol vetélytársa, a korábban Rafa Nadalt búcsúztató David Ferrer ellen. A Mubadala World Tennis Championship végső sorrendje: 1. Djokovics, 2. Ferrer, 3. Nadal, 4. Tsonga, 5. Murray, 6. Wawrinka.

Djokovicsnak megszakadhat a szíve 2013. november 16. 18:22 Szombati párosmérkőzésén aratott győzelmével fordított a cseh válogatott Belgrádban, a Davis-kupa 2013-as döntőjében. A Berdych, Stepánek kettős szettet sem veszített a Bozoljac, Zimonjics duó ellen. Csehország egyetlen sikerre a címvédéstől. Hiába van bombaformában szülővárosában Djokovics, lehet, hogy itt már ő is kevés.

A csehek nem akarnak Playstation-döntőt 2013. november 15. 23:48 A várakozásoknak megfelelően a két nagyágyú, azaz Novak Djokovics és Tomás Berdych győzelmével zárult a belgrádi Davis-kupa finálé első, pénteki játéknapja. Radel Stepáneknek nem volt reális esélye a világ legjobb formában lévő játékosa ellen, mint ahogy a Janko Tipszarevics helyére beugró Dusan Lajovicsnak sem a csehek kedvencével szemben. Szerbia-Csehország 1-1.

"Nadalt többet látom, mint anyámat" 2013. november 12. 10:10 Hétfőn este Novak Djokovics pályafutása során 39. alkalommal találkozott Rafael Nadallal, aki 2013-ban csak az év végén taszította le őt a világranglista éléről. A szerb a londoni ATP-világbajnokság döntőjében két szettben verte meg spanyol riválisát, így az idei mérlegük egymás ellen 3-3, összesen pedig 22-17 Nadalnak. A győztes szerint sokat fogják látni egymást a közeljövőben is.

A döntők döntője: Nadal vs Djokovics 2013. november 10. 23:29 A címvédő, immár 21 mérkőzés óta verhetetlen Novak Djokovics csap össze Rafael Nadallal a londoni ATP-vb-trófeáért, nem lesz tehát svájci versenyző a hétfőn, 21 órakor kezdődő fináléban, az O2 Arenában.

Djokovics, a maximalista 2013. november 9. 23:28 Tét nélküli meccsen is győzött Novak Djokovics az ATP-világbajnokságon, Richard Gasquet ellen, a szombati játéknap esti programjában. Háromból három az eddigi mérlege a londoni O2 Arenában. A szerb nem hagyta, hogy kizökkentsék, sorozatban 20. győzelmét aratta a szezonban, így melegített a vasárnapi, Stanislas Wawrinka elleni elődöntőre.