KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NORVÉGIA"
Terhes a leszbikus kézilabdasztár 2011. augusztus 5. 08:25 A háromszoros Európa-bajnok, olimpiai aranyérmes, BL-győztes norvég Gro Hammerseng bejelentette, hogy gyermeket várnak barátnőjével (nem elírás!), a szintén kézilabdázó Anja Edinnel. Ez azt jelenti, hogy a 31 esztendős klasszis kihagyja a januári, brazíliai világbajnokságot.

Ausztria öt év után először nem dobogós 2009. március 21. 14:20 Norvégia nyerte a szlovéniai Planicában zajló síugró csapat Világkupa-viadalt, mögötte Lengyelország és Oroszország végzett. A nap negatív szenzációja, hogy Ausztria 2004 óta először nem került dobogóra, negyedik lett.

Olasz, francia, török, skandináv verseny 2009. március 10. 13:15 Négyen vannak még versenyben a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság megrendezéséért. Az Európai Labdarúgó-szövetséghez (UEFA) négy szándéknyilatkozat érkezett, az illetékesek 2010 május 27-én mondják majd ki a végső szót.

Tizenöt év után távozik a legendás edző 2009. január 28. 19:36 Amiről hetek óta pletykáltak valóság lett! Távozik Marit Breivik, a norvég női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Breivik 2008-ban mindent megnyert: Pekingben az olimpiát, Macedóniában pedig az Európa-bajnokságot. Utóbbit immár negyedszer! Utóda valószínűleg eddigi segítője, Thorir Hergeirsson lesz.

Női kézilabda-Eb: a norvégok egy félidőt játszottak a dánok ellen 2008. december 9. 21:39 A szoros első félidő után (10-12), Norvégia könnyedén lépte le a dán válogatottat a női kézilabda Európa-bajnokság I. középdöntő-csoportjában. Az első félidőben jól védekeztek a dánok és egy öt-nullás rohammal a vezetést is megszerezték. A második játékrészben azonban váltott a friss olimpiai bajnok norvég csapat és egy nyolc-nullás sorozattal el is döntötte a meccs sorsát. A dánok egy ideig próbálkoztak még, aztán beletörődtek a megváltoztathatatlanba. A vége 31-19.

Női kézilabda Eb: kiütéses norvég diadal Ukrajna ellen 2008. december 5. 20:45 A címvédő, olimpiai bajnok norvég válogatott biztosan nyert az ukrán csapat ellen a macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon.

Női kézilabda Eb: Norvégia döntetlenje Spanyolország ellen 2008. december 3. 21:14 A női kézilabda Európa-bajnokság A csoportjának első fordulójában Norvégia 21-21-es döntetlent ért el Spanyolország ellen. A hispánok félidőig vezettek, a norvégok ezután tudtak fordítani, de a győzelmet végül nem szerezték meg.

Barátságos mérkőzések: Hazai győzelem Ukrajnában és Romániában 2008. november 19. 21:25 Ukrajna hazai pályán Selesniov büntetőből szerzett góljával győzött Norvégia ellen. A vendégektől ráadásul kiállították a csapat leghíresebb játékosát, John Arne Riise-t. Románia a második félidőben nyolc perc alatt fordította meg a Grúzia elleni összecsapását. Martsvaladze góljára Marica és Goian válaszolt Bukarestben.

Kovács Péter és barátnője is gólkirály 2008. november 13. 08:01 INTERJÚ. A tízszeres magyar válogatott labdarúgó, Kovács Péter mesés szezont zárt Norvégiában november elején, 22 góljával feljutáshoz segítette klubját, az Odd Grenlandot a másodosztályból. Öt perc kivételével az egész idényben pályán volt, és a kupában is beköszönt hatszor. Nála termékenyebb gólvágót keresve sem lehetne találni mostanában a messzi Északon. Talán egy kivétel mégis akad. Történetesen a 30 éves futballista barátnőjéről, Melissa Wiikről van szó, aki ünnepelt sztár hazájában. A norvég női válogatott kulcsembere az elmúlt két bajnoki idényben a meccsenkénti egy gólos átlag fölött maradt, és a pekingi olimpián is brillírozott. "Vikingföldön" máris álompárról, azaz gólkirálypárról beszélnek. A SportHirado.hu szezonértékelésre kérte a tíz éve Skandináviában légióskodó játékost.

Villámcsapás sebesített meg 91 nézőt egy norvég autóversenyen 2008. augusztus 3. 20:41 Villámcsapások sebesítettek meg 91 nézőt vasárnap a norvég fővárostól, Oslótól keletre fekvő Flisában egy raliversenyen.