KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MONTPELLIER HSC"
Edzőváltás a tavalyi francia bajnoknál 2013. december 5. 15:54 Lemondott Jean Fernandez, a Montpellier vezetőedzője azután, hogy csapata az elmúlt hét fordulóban egyszer sem tudott nyerni, és vészes közelségbe került a kiesőzónához.

Hosszabbított a francia reménység 2012. november 15. 17:25 Csütörtökön két évvel meghosszabbította szerződését a Montpellier HSC 23 éves középhátvédje, Mapou Yanga-Mbiwa. A francia bajnok 2015-ig kötelezte el a játékost, aki háromszor már a gall válogatottban is pályára lépett. A nyáron az Arsenal, a Chelsea, a Newcastle, a Milan és a PSG érdeklődött iránta.

68 évesen lett punk a Montpellier elnöke 2012. május 21. 19:40 A vasárnapi, auxerre-i győzelemmel megszerezte az elsőséget a Montpellier labdarúgócsapata, amely korábban még egyszer sem hódította el a Ligue 1 trófeáját fennállása során. A siker által megrészegült klubelnökből egyik napról a másikra punk lett.. Dávid legyőzte Góliátot Franciaországban, a szezon elején még lesajnált MHSC maga mögé utasította a gigabüdzsével rendelkező Paris Saint-Germaint (és az Eden Hazard vezette Lille-t).

Először bajnok a Montpellier 2012. május 20. 23:30 Új bajnokot avattak Franciaországban, a Montpellier labdarúgócsapata ugyanis első ízben hódította el a Ligue 1 trófeáját fennállása során. A vasárnap esti záró fordulóban Auxerre-ben tudott nyerni John Utaka duplájával, így megőrizte hárompontos előnyét az üldőző PSG-vel szemben. A párizsiak csak akkor örülhettek volna, ha kikap az MHSC (amely az első félidőben egyébként 12 percig hátrányban volt a már kiesett rivális otthonában), így viszont a második hellyel és a BL-főtáblával vigasztalódhatnak, míg a Lille az elitsorozat rájátszásában kezd. A Lyon, a Bordeaux és a Marseille az El-ben lesz érdekelt, az Auxerre mellett a Caen és a Dijon folytatja egy osztállyal lejjebb.

Szinte bajnok a Montpellier 2012. május 13. 23:01 A listavezető Montpellier a 94. percben szerzett góllal győzte le a szintén dobogós Lille-t a Ligue 1 37. fordulójában, így három pont előnnyel várja az utolsó játéknapot annak ellenére, hogy a második PSG 3-0-ra kiütötte a Rennes-t. A kikötővárosiak az utolsó helyezett Auxerre-t fogadják egy hét múlva, és szinte kizárt, hogy legalább egy pontot ne szereznének, és a párizsiak győznek Lorient-ban. A Montpellier története során még sohasem nyert bajnoki címet. Már csak matematikailag bukhatja el.

Tartja előnyét az MHSC, jön a Lille! 2012. május 8. 13:53 A Montpellier Camara találatával és egy kapusöngóllal biztosan legyőzte a Rennes-t idegenben, ezzel nagy lépést tett a bajnoki cím felé hétfő este Franciaországban. René Girard csapata három ponttal vezet, de az utolsó előtti fordulóban egyik üldözőjét, a Lille-t fogadja. Még a döntetlen is elég lehet azonban az MHSC-nek, bár ebben az esetben mindenképpen győznie kell május 20-án, az Auxerre otthonában.

Drámai meccsen botlott a listavezető 2012. május 1. 23:04 A Montpellier két pontot elhullajtott hazai pályán, miután csak 2-2-re végzett az újonc Évian ellen a Ligue 1 35. fordulójának nyitó mérkőzésén. A listavezető büntetővel szerzett vezetést, ám a vendégek fordítottak, majd hat perccel a vége előtt Olivier Giroud egyenlített. Ami a hosszabbításban történt, az valami egészen elképesztő: a háromperces ráadáson túllépve büntetőt kapott a Montpellier, majd az azt követő dulakodás nyomán hárman is piros lapot kaptak. Mire Souleymane Camara elvégezhette a tizenegyest, már a 99. percben jártunk - nem csoda, hogy gyatrán lőtte, és a kapus kiszedte a labdát a jobb sarokból. A szerdán pályára lépő Paris Saint-Germain három pontra feljöhet az éllovasra, és három fordulója lesz, hogy megfordítsa a sorrendet.

„Jobb, mint Hazard, jobb, mint Pastore” 2012. április 13. 21:32 VIDEÓ! A francia éllovas Montpellier négypontos előnyben van a PSG-vel szemben (ha azt is figyelembe vesszük, hogy egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség dönt a bajnoki címről), és tizet vert a címvédő Lille-re, azaz szinte már be is biztosította BL-indulását. Az edző René Girard elismerte, nehéz lesz megtartaniuk a csapat két támadóját, Olivier Giroud-t és Junesz Belhandát.

PSG vagy Montpellier? Semmi változás! 2012. március 9. 20:00 Kiélezett csata zajlik Franciaországban, a Ligue 1 27. fordulójában is az a kérdés, vajon a "felturbózott" Paris Saint-Germain, avagy a makacsul tapadó, a pimaszul jól szereplő Montpellier zár-e az élen vasárnap este. A SportHíradó is feltette ezt a kérdést, s rögvest meg is válaszolja azt: minden marad a régiben. A PSG-nek egy középmezőny alján lévő alakulatot lenne muszáj legyűrnie, üldözőjének viszont egy 2000 óta tartó átkot kellene megtörnie. A Marseille és a Lyon feladata: kilépni az árnyékból.

Amikor nem örülnek az ellenfél bukásának 2011. december 9. 16:40 BUNDESLIGA- ÉS LIGUE 1-KÖR ELŐTT. Sokmilióan készülnek már lélekben és fizikailag a közelgő Karácsonyra, de az európai futballvilág klasszisai még várhatnak a pihenőre. Német- és Franciaországban is teljes bajnoki fordulót rendeznek, sőt még az ünnepek előtt is pattog majd a labda. A Bundesligában éllovas Bayern München és a Ligue 1-ben listavezető Montpellier vezetői eközben az esélyekkel foglalatoskodnak, ki-ki a maga szempontja alapján próbál a jövőbe tekinteni.