KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MILAN"
Az Empolival sem bírt el a Milan 2015. február 15. 14:33 Az egy pontnak is örülhetett otthon az Empoli ellen a Milan, amely kilenc emberrel fejezte be a találkozót Diego López kiállítása (a 16-oson kívül védett) és Gabriel Paletta kései sérülése (már nem tudott cserélni Inzaghi) miatt. Szűk félórán át előnyben volt ugyan a hazai alakulat Mattia Destro első milanos találatával, de a veterán Massimo Maccarone egyenlíteni tudott. A Rossoneri a legutóbbi hét bajnokijából mindössze egyet nyert meg. Az Empoli öt pontra eltávolodott a kiesőzónától.

A Juventus nem kegyelmezett a Milannak 2015. február 7. 23:12 Kijött a tabelláról is leolvasható különbség a Juventus és a Milan között a Serie A szombat esti, torinói rangadóján, az Inzaghi-csapat helytállt ugyan, de nem volt igazi esélye a győzelemre. Tévez a leshatárról kiugorva szerzett vezetést, aztán hiába egyenlített Antonelli fejesből, három perc múlva már jött Bonucci. Morata döntötte el végleg a találkozót a második játékrész közepén szezonbeli hetedik találatával (minden tétmeccset figyelembe véve). Úgy fest, hogy a Zebrák tekintélyes előnnyel a birtokukban vághatnak majd neki a március eleji Roma-Juventusnak.

Olasz válogatott érkezők a Milannál! 2015. február 2. 16:29 Hivatalos: olasz válogatott játékosokat szerzett a Milan a téli átigazolási időszak zárónapján! A 28 éves középhátvéd, Gabriel Paletta, és a 27 éves szélső, Luca Antonelli is 2018 nyaráig írt alá Rossonerihez hétfő délután.

Tripla sorfal a Milan-meccsen - videó 2015. január 18. 18:24 Bizarr szabadrúgásfigurát próbált ki a Milan vasárnap az Atalanta elleni bajnokin, ahol a lövőjátékos, Jérémy Ménez előtt hármas fal állt, ebből kettőt saját csapattársai alkottak. Ha az volt a cél, hogy káoszt idézzenek elő, nos, ez sikerült, talán túl jól is, mert Ménez lövése bár utat talált a kapu felé, de kevéssel mellément. Az újító szándék mindenesetre dicsérendő. A Rossoneri ekkor már hátrányban volt, és a második félidőben nem tudott változtatni az eredményen, így nyolc pontra került a BL-zónától.

A Milan állva maradt a kupában 2015. január 13. 23:04 Nehéz szülés volt, de visszavágott a Milan a Sassuolónak az egy héttel ezelőtti hazai bajnoki vereségért kedd este a San Siróban, ahol a negyeddöntőbe jutás volt a tét az Olasz Kupában. Az először kezdő téli igazolás, Cerci gólpasszt adott Pazzininek az első félidőben, aztán egy kétséges büntetőből egalizált a meglehetősen tartalékos rivális. Az utolsó szó azonban De Jongé volt. A Milan - amely a hatodik kupacímről álmodozik - otthon fogadja majd a következő körben, január végén a Laziót, vagy a Torinót.

A Milan két góllal verte a Napolit! 2014. december 14. 22:45 A Milan jobb helyzetkihasználásának köszönhetően előzött, fellépett a hatodik helyre a Serie A tabelláján, miután 2-0-ra verte otthon a Napolit vasárnap este. Diego López legalább hétszer védett, oroszlánrészt vállalt a sikerből, akárcsak Giacomo Bonaventura, aki gólpasszt adott, majd gólt fejelt. Átment a Rossoneri a teszten: jöhet a Roma idegenben!

Milánó mindkét fele maga alatt 2014. december 7. 23:11 Az Udinese egy pimasz lövéssel szerzett góllal és egy ajándékba kapott ziccert értékesítve fordítani tudott San Siróban, ezzel mindhárom pontot elhozta az Inter otthonából a Serie A 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A szünet előtt Guarín nagy passzát Icardi váltotta gólra. A Milan is pofára esett, a szeptember vége óta veretlen Genoa vendégeként maradt alul egy szöglet utáni Antonelli-fejes miatt. Nem sikerült jól Montolivo visszatérése a kezdőbe (fél év után). Az ACM magát okolhatja, nagyobb helyzetei voltak, mint Perottiéknak.

Pirlo a hős, csodaszóló, Ménez-dupla 2014. november 30. 20:43 Andrea Pirlo mesterien eltalált lövésével az utolsó pillanatokban döntötte el a torinói derbit a Juventus saját közönsége előtt vasárnap este. Az első félidőben Bruno Peres nyolc perccel Vidal büntetőtalálatát követően replikázott, nem is akárhogy: olyan szóló végén lőtt hatalmas, kapufás gólt, amilyet még Gareth Bale-től is csak a legjobb napjain láthatunk. Délután millimétereken múlott a Milan korai vezető találata Rami fejesénél az Udinese ellen (a bíró nem látta bent), de ha úgy vesszük, hogy elvett valamit a sors a Rossoneritől, akkor azt vissza is adta: egy véleményes tizenegyes és kiállítás jelentette a meccs döntő momentumát a 63. percben. Ménez nem hibázott a mészpontról, majd duplázott, második gólja élményszámba ment. Videók!

Holtverseny az élen, a Milan dobogós 2014. október 29. 23:26 Az utolsó másodpercekben kapott genovai gól miatt szívhatja a fogát a Juve, amelyet beért a Roma: a két csapat azonos pontszámmal és azonos gólaránnyal áll a táblázat élén a kilencedik, hétközi forduló szerdai játéknapja után. A Farkasok biztosan verték otthon a Cesenát (Gervinho már a 8. percben gólpasszt adott). Cagliariban egy látványos pengeváltás után nem tudtak zöldágra vergődni egymással a felek, a Milannak azonban egy pont is elég volt ahhoz, hogy felugorjon a dobogóra. Az Inter megint büntetőgóllal nyert, előtte Kuzmanovics mezét rángatták meg a 90. percben.

Elbír-e a Cagliari a Milannal? - körkép 2014. október 29. 16:38 Nem csak hétközi kupacsatározások sűrítik a topligák programját: Olaszországban teljes bajnoki fordulót rendeznek, amely a keddi Sassuolo-Empoli meccsel (3-1) indult, és a csütörtök esti Verona-Lazióval zárul. Az SH fogadási bloggere, Játékos Jenő beszámol várakozásairól.