KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MEXIKOI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Mexikó visszavágott a vb-bronzérmesnek 2014. november 12. 23:21 Hatalmas meccsen vágott vissza Mexikó Hollandiának Amszterdamban a nyáron, fájdalmas körülmények között elveszített vb-nyolcaddöntőért. A három és fél év után a válogatottba visszatérő Carlos Vela duplázott, Javier Hernández is betalált, vendég oldalon jobbnál jobb gólpasszokra lehettünk figyelmesek. A debütáns Jesús Corona harminc másodperccel a beállása után adott csodás asszisztot. A hazaiaknál Sneijder és Blind volt eredményes - mindketten bombagólból. Leo Messiék nyögvenyelős győzelmet arattak a horvát B-csapat felett, a belgáknál Lukaku és Origi sem kezdett, de végül ők kellettek a sikerhez.

Mexikó bosszút állna Amszterdamban 2014. november 12. 15:03 Pikáns meccset rendeznek szerda este az Amsterdam Arenában, ahol Hollandia fogadja Mexikót 137 nappal az emlékezetes, fortalezai vb-nyolcaddöntő után.

A brazilok bicskája beletört Mexikóba 2014. június 17. 23:00 Nem bírt egymással a házigazda, Könfoderációs Kupa-győztes Brazília és az olimpiai bajnoki címvédő Mexikó a vb-csoportkör második fordulójában. Az élvezetes meccs legjobbja Guillermo Ochoa kapus volt. Lövések száma: 14-13, kaput eltaláló lövések: 8-3. A Herrera-csapat felnőtt a feladathoz, igazságos az iksz. Akár kiélezett is lehet a végkifejlet a kvartettben.

Triplával debütált a mexikói csapatban 2014. január 30. 11:16 A mexikói labdarúgó-válogatott simán, 4-0-ra legyőzte a dél-koreai csapatot a nyári brazíliai világbajnokságra készülő együttesek San Antonióban rendezett barátságos mérkőzésén.

Vb 2014: sínen van Mexikó! 2013. november 14. 10:51 Már csak egy hajszál választja el Mexikót a 15. világbajnoki kijutástól, miután labdarúgó-válogatottja 5-1-es győzelmet ért el a szerdai pótselejtezőben, Új-Zéland legjobbjai ellen, az Azték Stadionban. A Kivik félóráig bírták a nyomást, végül nem úszták meg öt gól alatt (Aguilar, Jiménez, Peralta-dupla, Rafa Márquez). Az európai sztárok nélkül is remekelt Mexikó, amely olyan előzmények után kvalifikálhatja magát, hogy csupán két meccset nyert a selejtező döntő szakaszában, a CONCACAF-hatoscsoportban (tízből). Az El Tri története során mindössze négy vébét hagyott ki, 1990 óta pedig egyet sem.

Mexikóban sem könnyű kapitánynak lenni 2013. október 18. 13:22 Kevesebb mint másfél hónap alatt a negyedik szövetségi kapitányt nevezik ki a mexikói labdarúgó-válogatott élére. A világbajnoki pótselejtezőre készülő csapatnál a legutóbbi áldozat Victor Vucetich, aki csupán két selejtezőn irányította a csapatot, egy győzelem és egy vereség a mérlege. A siker egy hete született Panama ellen, a vereség pedig kedden Costa Ricában.

Az USA mentette meg Mexikót! 2013. október 16. 10:43 Honduras a várakozásoknak megfelelően nem bukta el három pont előnyről a kijutást a CONCACAF-zónában, az igazi izgalmakat azonban a negyedik helyért folyó küzdelem hozta meg. Panama a 92. percben még megelőzte Mexikót a virtuális tabellán, aztán összeomlott, Graham Zusi és Aron Johannsson góljával fordítani tudott az Egyesült Államok a ráadásban. Giovani Dos Santos, Javier Hernández és társai közben kikaptak ugyan, de - mivel Panama nem nyert - megmenekültek, és pótselejtezhetnek.

Nagy bajban Mexikó 2013. szeptember 7. 12:08 Folytatódott Mexikó vergődése a vb-selejtező-sorozatban, az olimpiai bajnoki címmel büszkélkedő ország válogatottja hazai pályán zakózott péntek este Hondurasszal szemben, így visszacsúszott a csupán pótselejtezőt érő negyedik helyre a CONCACAF-hatoscsoportban, három körrel a vége előtt. Meglepetésre az Egyesült Államok is elbukott, sorozatban 12 győzelem után elaludta a rajtot Costa Ricában, és onnantól már hiába futott az eredmény után. A két nagyágyú éppen egymás ellen játszik a következő fordulóban, Columbusban...

Mexikó megleckéztette Drogbáékat 2013. augusztus 15. 14:53 Idei legszebb produkcióját nyújtotta Mexikó válogatottja magyar idő szerint hajnalban, az Elefántcsontpart elleni felkészülési meccsen, a New York-i Metlife Stadionban. A sombrerósok már a szünetben három góllal vezettek, végül 4-1-gyel intézték el Didier Drogbáékat. A Galata csatára csak a második félidőben jutott szóhoz (Salomon Kalouval és Gervinhóval együtt), s bár szépíteni tudott, a vereség elkerülhetetlen volt. A közép-amerikaiak időnként lehengerlően játszottak, a védelemben Diego Reyes, a középpályán Angel Reyna nyújtott kimagaslót.

Chicharito hajszálra volt a triplától 2013. június 22. 23:15 Chicharito egy-egy fejesből elért második félidei duplájával nyert Mexikó Japán ellen, a Konföderációs Kupa csoportkörének záró fordulójában, tét nélküli mérkőzésen. Okazaki négy perccel a vége előtt szépített közelről. A Manchester United mexikói légiósa csak azt sajnálhatja, hogy a mesterhármas nem jött neki össze, a 91. percben büntetőt rontott, a kipattanót pedig az üres kapu fölé vágta néhány méterről.