KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KLUBVILAGBAJNOKSAG"
Lőttek David Villa Eb-jének?! 2011. december 15. 21:49 A Barcelona hivatalosan is megerősítette, hogy David Villa minimum öt hónapra kidőlt. Ez akár azt is jelentheti, hogy a júniusi Európa-bajnokságon nem láthatjuk a kiváló spanyol csatárt.

Klubvébé: a Barca már Japánban - képek 2011. december 12. 10:44 Tizenkét órás repülőutat követően magyar idő szerint vasárnap délután megérkezett Tokióba a Barcelona. Az El Clásicón aratott világraszóló diadal után tehát nincs idő ünnepelni, a katalán óriás ugyanis a klubvilágbajnokságon vesz részt.

Orosz rulett, a házigazda sikerével 2011. december 11. 15:47 A házigazda Kasiva Reysol jutott a Japánban zajló klubvilágbajnokság elődöntőjébe, miután büntetőkkel búcsúztatta a mexikói Monterreyt. A hazaiak Leandro Domingues góljával szereztek vezetést a második félidő elején, öt perccel később Suazo egyenlített - mindhiába. A japán együttes ellenfele a Neymart is soraiban tudó brazil Santos lesz a négy között, a másik ágon a Barcelona a katari Al-Szaddal csap össze.

A Barca csak elbukni tudja a klub-vb-t 2011. december 8. 19:00 A Barcelona toronymagas favoritja a csütörtökön kezdődött klubvilágbajnokságnak, és ezzel Lionel Messi sem száll vitába. A Santost nem szabad leírni, de ha Neymar nem tündököl, a Monterrey is megszorongathatja a Libertadores-kupa győztesét.

Japán ünnep a klub-vb nyitányán 2011. december 8. 14:18 A házigazda japán bajnok nyerte a klubvilágbajnokság első találkozóját, a Kashiwa Reysol 2-0-ra győzte le az új-zélandi Auckland Cityt a csütörtöki selejtezőben. A vendéglátók három perc alatt eldöntötték a továbbjutást, a 37. és a 40. percben is betaláltak. A negyeddöntőben a mexikói Monterreyjel csap össze a Reysol vasárnap. Az európai Bajnokok Ligája-győztes Barcelona a négy között csatlakozik be a küzdelmekbe.

Biológiai útlevél Messinek, Neymarnak 2011. november 18. 11:28 Minden játékosnak, így többek között az FC Barcelonát erősítő argentin Lionel Messinek és a brazil Santos ifjú sztárjátékosának, Neymarnak is mintát kell majd adnia a labdarúgó klub-világbajnokságon, hogy elkészíthessék az úgynevezett biológiai útlevelüket.

Klubvébé: december 15-én játszik a Barca 2011. november 17. 17:53 Elkészült a december 8. és 18. között Japánban esedékes idei klubvilágbajnoki menetrend, amelyből kiderült, a Bajnokok Ligája-győztes Barcelona legfeljebb a döntőben találkozhat a Libertadores-kupa-első Santosszal.

Japánban marad a klubvébé 2011. május 23. 15:35 A márciusban természeti katasztrófa sújtotta Japán marad a házigazdája a decemberi labdarúgó klubvilágbajnokságnak.

Búcsúzóul pofon a veszprémieknek 2011. május 18. 19:39 A hatodik helyen zárta a dohai férfi kézilabda-klubvilágbajnokságot a veszprémi játékosokkal kiálló katari Al-Sadd, miután a szerdai helyosztón 39-36-os vereséget szenvedett a brazil Esporte Clube Pinheirostól, amely sikerével megcsípte az ötödik helyet. A „magyaros" légió tagjai közül ezúttal Gulyás Péter és a kapus Dejan Perics marat ki a csapatból, a többi veszprémi 29 gólt hozott össze.

Az Internazionale lett a világbajnok! 2010. december 18. 19:56 VIDEÓK! Az elmúlt szezonban triplázó Internazionale nyerte meg a 7. labdarúgó klubvilágbajnokságot, miután a döntőben 3-0-ra legyőzte a kongói Mazembe együttesét. Az afrikaiak végig küzdötték a meccset, de nem sok esélyük volt a nagyobb játékerő ellen, Goran Pandev, Samuel Eto' és Biabiany találataival azonban ismét az Európa örülhet. Ez a siker valószínűleg Rafael Benítez mestert is megmentette a kirúgástól.