KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "INDIANAPOLISI NAGYDJÍ"
Stoner hátát nézték Indianapolisban 2011. augusztus 28. 22:52 Casey Stoner győzelmét hozta az Indianapolisi Nagydíj a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában. Az elején még Dani Pedrosa állt az élen, ám az ausztrál a hetedik körben megelőzte, és többé senkit nem engedett maga elé. A dobogóra a hazaiak versenyzője, Ben Spies állhatott fel harmadikként. A Moto2-eseknél az első három spanyol lett, a 125 kcm-eseknél Sebestyén Péter a 22. helyen zárt.

Utolsó előtti Talmácsi az első edzésen 2009. augusztus 28. 22:40 Dani Pedrosa nyerte az első szabadedzést a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának indianapolisi versenyhétvégéjén. Talmácsi Gábor a 16. helyen végzett, csupán az olasz Niccolo Canepát utasította maga mögé.

Megoperálták Talmát Indianapolisban 2008. szeptember 16. 18:07 Túl van a műtéten a sajkacsonttörés után Indianapolisban lábadozó Talmácsi Gábor, ráadásul sikeres volt az orvosi beavatkozás. A nyolcadliteresek mezőnyében világbajnoki címvédő magyar motorversenyző törött kézfejét egy nagytekintélyű specialista, Dr. Tim Dicke operálta meg az Egyesült Államokban. Talma kezét előbb Herbert-csavarral rögzítették, majd begipszelték.

Ismét Vale Rossi hátát nézte a mezőny 2008. szeptember 14. 22:05 Az éllovas Valentino Rossi végzett az élen a királykategóriában (MotoGP) az Indianapolisi Nagydíjon, a gyorsasági-motoros világbajnokságon. A hétszeres vb-győztes olasz klasszis előnye ezzel összetettben nyolcvanhét pontra duzzadt elsőszámú riválisával, a címvédő ausztrál Casey Stonerrel szemben. Rossi Indianában negyedszer diadalmaskodott, az idei kiírásban hetedszer nyert futamot.

MotoGP, 250 kcm, Indianapolisi Nagydíj: elmarad a futam 2008. szeptember 14. 21:57 A szűnni nem akaró esőzés miatt nem tudják lebonyolítani vasárnap a negyedliteresek futamát az Indianapolisi Nagydíjon, a gyorsasági-motoros világbajnokságon.

A második szabadedzésen Barbera győzött 2008. szeptember 13. 18:54 Az Aprilia spanyol versenyzője Hector Barbera nyerte a második szabadedzést a gyorsasági motoros világbajnokság negyedliteres géposztályában az Indianapolisi Nagydíj szombati napján. A második a világbajnoki pontversenyben vezető Marco Simoncelli lett, a harmadik helyen a spanyol Alex Debon végzett.

Elias a hajrában nyerte a szabadedzést 2008. szeptember 13. 17:05 Az utolsó pillanatokban futott 1:43.708 perces idővel a Ducati spanyol versenyzője Toni Elias nyerte a harmadik szabadedzést az Indianapolisi Nagydíjon szombaton. Mögötte a második helyen a világbajnoki összetettben 75 pontos előnnyel vezető Valentino Rossi végzett, a harmadik az utóbbi időben csak szenvedő hazai pályán motorozó Nicky Hayden lett.

West duplázott az amerikai özönvízben 2008. szeptember 12. 20:51 Az ausztrál esőmenő, Anthony West 1:54.274 perces idővel megnyerte a második szabadedzést is az Indianapolisi Nagydíjon, a gyorsasági motoros világbajnokság 14. állomásán a MotoGP kategóriában. A kaotikus körülmények között a második helyet, nyolctizedes hátránnyal honitársa, Chris Vermuelen szerezte meg, a harmadik Alex de Angelis lett. A pontversenyben vezető Valentino Rossi a negyedik, a világbajnok Casey Stoner, a nyolcadik pozícióban zárt.