KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HORVAT_JEGKORONG_VALOGATOTT"
Jégkorong, olimpiai előselejtező: a horvátok végeztek a 3. helyen 2008. november 9. 15:58 A Budapesten zajló jégkorong olimpiai előselejtező harmadik fordulójának első összecsapásán a horvát csapat biztosan verte a hajrára ezúttal is elfáradó szerb gárdát. Horvátország így egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik, Szerbia nyeretlenül, pontot sem szerezve a negyedik, utolsó helyen végzett.

Jöhet a litvánok elleni „csoportdöntő” 2008. november 9. 10:25 Második mérkőzését is simán, nagy különbséggel, látványos, közönségszórakoztató játékkal nyerte meg a magyar jégkorong-válogatott a Budapesten zajló olimpiai előselejtezőben. Pat Cortina, nemzeti csapatunk szövetségi kapitánya a találkozót követően a szombaton legyőzött fiatal horvát válogatottat dicsérte, de megemlítette azt is: a szerbekhez hasonlóan ők is túlságosan tisztelték esélyesebb együttesét. Vasárnap, a hozzánk hasonlóan hibátlan Litvánia ellen már egyértelműen a továbbjutás a tét: aki abból a csatából jobban jön ki, az léphet a következő körbe.

A horvátok legyőzése sem okozott gondot 2008. november 8. 19:38 Második mérkőzését is biztosan nyerte meg a Pat Cortina szövetségi kapitány által irányított magyar jégkorong-válogatott a Budapesten zajló olimpiai előselejtezőn. A mieinknek ezúttal az első két harmadban jött ki a lépés, a harmadikban azonban görcsössé váltak. Teljesítményünket azonban igazolja, hogy az ellenfél legjobbja ezúttal is a kapus volt. Két fordulót követően csapatunk mellett a litvánok is hibátlanok, így vasárnap 17:30 órai kezdettel a két együttes mérkőzésén dől majd el a továbbjutás.

Jégkorong, olimpiai selejtező: Litvánia legyőzte Horvátországot 2008. november 7. 16:32 Elkezdődött a budapesti olimpiai selejtező, amelynek első összecsapásán a litván férfi jégkorong-válogatott kétgólos hátrányból felállva két góllal nyert Horvátország ellen.

Kötelező a továbbjutás Budapestről 2008. május 21. 14:54 A magyar jégkorong-válogatottnak az első, budapesti olimpiai selejtezőkörben a horvát, a litván és a szerb csapatot kell megelőznie, de az ötkarikás részvételért igazából majd Rigában kell megküzdenie. A papírforma egyértelműen mellettünk szól a novemberi tornán, ám azt követően már bravúr kell, nem is egy: a házigazda letteket, az olaszokat és az ukránokat is meg kellene előznünk.