KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HADFI_DANIEL"
Negyedszer is hetedik hely dzsúdóban 2008. augusztus 14. 12:31 A tavaly Európa-bajnoki címet és világbajnoki bronzérmet szerző Hadfi Dániel hetedik helyen végzett a 100 kg-osok között a cselgáncsozók olimpiai versenyében. A magyar klasszis a vigaszági döntőben kikapott Przemislaw Matyjaszektől.

Hadfi Dániel ipponnal kárpótolta magát 2008. augusztus 14. 09:39 Hadfi Dániel bejutott a cselgáncsozók 100 kg-os súlycsoportjának vigaszági döntőjébe a pekingi játékokon csütörtök délelőtt. A magyar a legjobb nyolc között drámai csatában elveszített találkozója után lassan kezdett a bosnyák Amel Mekic ellen, azonban az utolsó percben indított kitűnő akciójával ipponnal diadalmaskodott és egy találkozó választja el a bronzmérkőzéstől.

Hadfi korán örült, Zsitkejev ment tovább 2008. augusztus 14. 08:17 Vereséget szenvedett a negyeddöntőben Hadfi Dániel a cselgáncsozók 100 kg-os súlycsoportjában a kazah Askat Zsitkejev ellen Pekingben. Lüktető mérkőzésen mindkét versenyző számára adódtak lehetőségek, azonban kevesebb mint 50 mp-el a vége előtt a magyar páros lábfelszedéssel kísérletezett, amelyet a kazah bravúrral hárított, majd egy lábszár átdobással indított ellenakciójával ipponnal nyert. A vezetőbíró először ugyan honfitársunk javára ítélt, azonban kollágáival lezajlott rövid egyeztetés után mégis ellenfelét hozta ki jogosan győztesen.

Újabb ipponnal már a nyolc között Hadfi 2008. augusztus 14. 07:39 Hadfi Dániel ipponnal legyőzte a kameruni Franck Martial Moussimát a férfi cselgáncsozók 100 kg-os súlycsoportjában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a pekingi játékokon. A magyar klasszis ugyan korán hátrányba került, azonban fáradó ellenfelét 1:04 perccel a vége előtt egy lábszár átforgatással lepte meg, amelyet a bírók ipponnak értékeltek.

Elégedettek a dzsúdósok a sorsolás után 2008. augusztus 7. 16:50 Elégedett lehet a hatfős magyar olimpiai cselgáncsválogatott, amelynek valamennyi tagja verhető riválissal kezd Pekingben. A sors furcsa fintora, hogy az 57 kg-os Baczkó Bernadett éppen a bajai születésű, de Ausztráliában férjhez ment Pekli Máriát kapta ellenfélül.