Hadfi Dániel ipponnal kárpótolta magát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 09:39
Hadfi Dániel bejutott a cselgáncsozók 100 kg-os súlycsoportjának vigaszági döntőjébe a pekingi játékokon csütörtök délelőtt. A magyar a legjobb nyolc között drámai csatában elveszített találkozója után lassan kezdett a bosnyák Amel Mekic ellen, azonban az utolsó percben indított kitűnő akciójával ipponnal diadalmaskodott és egy találkozó választja el a bronzmérkőzéstől.

A negyeddöntőben elszenvedett szerencsétlen veresége után Amel Mekic ellen folytatta szereplését Hadfi Dániel.

A bosnyák versenyző karrierje során már volt világbajnoki ötödik helyezett, még 2007-ben, illetve két évvel korábban Világkupa viadalt nyert, ennek ellenére Hadfi számított az esélyesnek.

Az Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes magyar cselgáncsozóra kulcsfontosságú találkozó várt, hiszen ha dobogóra szeretett volna állni, mindenképpen győzelemre volt szüksége.

Az előző három összecsapásával ellentétben Hadfi passzívan kezdett, valószínűleg még friss vereségének emléke járt a fejében. Ellenfele többet kezdeményezett, amelynek meglett a következménye: megintették a magyar versenyzőt.

Röviddel később egy Mekic-támadást díjaztak újabb kokával a bírók, majd másodszor is megintették Hadfit, így már jukóval rendelkezett Mekics.

Az idő csakúgy mint az előző mérkőzésen rohamosan fogyott, versenyzőnk számára pedig csak egy agresszív támadás jelenthetett sikert. A fáradó bosnyák elmélázott egy pillanatra, amelyet a magyar azonnal kihasznált és ipponnal győzedelmeskedett.

Sikerével bejutott vigaszági döntőbe, azaz egy mérkőzésre került a bronzmérkőzéstől. Előbb azonban következik a lengyel Przemyslaw Matyaszek elleni találkozó magyar idő szerint 12:15 óra körül.