Újabb ipponnal már a nyolc között Hadfi

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 07:39
Hadfi Dániel ipponnal legyőzte a kameruni Franck Martial Moussimát a férfi cselgáncsozók 100 kg-os súlycsoportjában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a pekingi játékokon. A magyar klasszis ugyan korán hátrányba került, azonban fáradó ellenfelét 1:04 perccel a vége előtt egy lábszár átforgatással lepte meg, amelyet a bírók ipponnak értékeltek.

Hadfi Dániel számára kevés szerencsét hozott az idei szezon, hiszen mandulagyulladással és kisebb sérülésekkel bajlódott, ennek ellenére nagy tervekkel érkezett Pekingbe.

Az első mérkőzésén könnyedén verte a libanoni ellenfelét Ben Szalehet, a legjobb 16 között pedig a kameruni Moussima ellen lépett tatamira, akinek legkiemelkedőbb eredménye az athéni ötkarikás játékokon elért kilencedik hely volt.

A vb-bronzérmes, Európa-bajnoki címmel rendelkező versenyző számára kellemetlenül indult az ütközet, hiszen ellenfele a lábára támadott és csaknem ippon ért el, azonban Hadfi kitűnő védekezéssel egy jukóra sikerült limitálni a veszteséget.

A magyar első pontjait a kameruni figyelmetlenségével szerezte, egy koka formájában. Ezt követően a hazai klasszis egy újabb támadással már két pontnál tartott, azonban ezzel még mindig Moussina vezetett.

Ugyanakkor fáradni látszott az afrikai és egyre több kísérletet láthattunk honfitársunk részéről. A döntő pillanat 1:04 perccel a vége előtt következett el.

A magyar a védjegyének számító lábszár átforgatással járt túl ellenfele eszén, amelyet a bírók ipponnak értékeltek, ezzel hiába vezetett ekkor a kameruni, a győzelmet szenzációs támadásával Hadfi szerezte meg, aki ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Második mérkőzésén második ipponját szerezte a magyar, aki jó formában várja a folytatást.