KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DORTMUND"
Arsenal-ünnep, még van dobása a Poolnak 2014. november 26. 22:41 Az Arsenal visszavágott a Dortmundnak, Sanogo és Sánchez góljával biztosan verte a Reust immár nélkülöző Dortmundot a BL-csoportkör ötödik fordulójának szerdai játéknapján. Ez egyben az Ágyúsok továbbjutását jelentette, az elsőség a záró körben dől el. Az Atlético is a legjobb 16 között, Mandzukic triplázott a Malmö ellen. A Juventusnak még kell egy pont az üdvösséghez. A Liverpool csak ikszelt Szófiában, de szívességet kapott a Realtól, győznie kell a Basel ellen decemberben. CR beérte Raúlt 71. Bl-góljával. Akik már tagjai a nyolcaddöntős mezőnynek: Atlético, Real, Leverkusen, Dortmund, Arsenal, Bayern, Barca, PSG, Chelsea, Porto, Sahtar.

Az Arsenalt lefocizták, a Pool megizzadt 2014. szeptember 16. 22:41 A Dortmund ellentmondást nem tűrő, lendületes játékkal szinte lesöpörte az Arsenalt a Bajnokok Ligája 2014-2015-ös szezonjának első játéknapján, a D jelű csoportban. A két madridi csapat közül ezúttal a Real örülhetett, amely 5-1-gyel ütötte ki a Sousa-féle Baselt. A Matracosok otthagyták a fogukat Pireuszban. A Liverpoolban első gólját szerezte Mario Balotelli, de a végén egy Gerrard-tizenegyes is kellett az üdvösséghez a Vörösöknek a bolgár Ludogoreccel szemben. Carlos Tévez duplázott a Juventusban. A Zenit és a Monaco lépéselőnyben a C-kvartettben. A Galata elcsúszott rajton.

A Pókember lesújtott a Bayernre! 2014. augusztus 13. 19:55 2014-ben sem a Bayern, hanem a Dortmund kezdte trófeával a német futballszezont. Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a BVB, amely végig kézben tartotta a meccset hazai közönség előtt - Marco Reus és Ilkay Gündogan nélkül. Az első félidőben Henrih Mhitarjan talált be, a másodikban Pierre-Erick Aubameyang pókembermaszkban ünnepelt. Robert Lewandowski néma maradt egykori csapata ellen. A középpálya mindkét csapatnál rendkívül tartalékos volt. Javi Martínez keresztszalag-szakadást szenvedhetett.

Odaveszett a BVB Nápolyban, Chelsea-égés 2013. szeptember 18. 22:44 E-CSOPORT, F-CSOPORT, VIDEÓK! Vereséggel indított a Bajnokok Ligájában a májusban BL-döntős Borussia Dortmund, amely rendkívül rossz napot fogott ki a nápolyi San Paolóban, a legkiélezettebbnek ígérkező F-csoportban. Szintén megégett a Chelsea, ráadásul a Stamfordon, ahol az előző szezonban El-elődöntős Basel tréfálta meg. Az Arsenal csúnya játékkal is kihozta a marseille-i meccsből a maximumot, a Schalke megoldotta a házi feladatot a Steaua ellen, hármat vágott az utolsó bő húsz percben.

Döntetlen a BL-finálé főpróbáján 2013. május 4. 20:25 Nem tudott nyerni a Dortmund a Bayern ellen a Bajnokok Ligája-döntő főpróbáján, a Signal-Iduna-Parkban, a Bundesliga 32. fordulójában, pedig a második félidőben tizenegyest is kapott 1-1-nél, továbbá az utolsó félórát emberelőnyben játszhatta le. A hazaiak álltak ki erőseb együttesel, a Bayernnél csak Neuer és Alaba képviselte az alapcsapatot. Az első félidőben Grosskreutz és Gomez talált be, mindkettőhöz védelmi hiba is kellett. Maradt a 20 pontos különbség a bajnokságban a két BL-döntős között. Délután kiharcolta a BL-főtáblát a Leverkusen.

Úgy fordított a BVB, mint az MU '99-ben 2013. április 9. 22:38 VIDEÓK! Egy perc alatt, a sírból hozta vissza a továbbjutást érő győzelmet a Borussia Dortmund labdarúgócsapata a kedd esti Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágón, amelynek hosszabbításában tudott fordítani 1-2-ről 3-2-re a sorozat meglepetéscsapata, a Málaga ellen. A német együttesben a meccs nagy részében nem volt átütő erő, kétszer is vezetést szerzett a Málaga, másodszor a 82. percben. A legvégén azonban a BVB mellé állt a Fortuna, ilyen, világra szóló fordítást legutóbb talán a Manchester United 1999-es BL-győzelme alkalmával láthatott a közönség. Az igazsághoz tartozik, hogy Santana és Eliseu gólját is egyértelmű les előzte meg a meccsen.

Ronaldo szárnyal, idén is bajban a City! 2012. október 3. 22:37 Ha egyszer megjön Ronaldo játékkedve... A Real Madrid klasszisa négy napon belül kétszer is triplázott, ezúttal az Ajax hálóját tömte ki idegenben a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, a halálcsoportban. Benzema és Kaká is nagy meccset játszott. A Dortmunddal a várakozásoknak megfelelően meggyűlt a City baja, egy nagy hajrá kellett ahhoz, hogy ne nulla ponttal álljanak a tabellán két forduló után az angolok. A csereember Balotelli kilenc perccel beállása után, egy véleményesnek tűnő tizenegyesből volt eredményes.

Tanult-e az előző szezonból a City? 2012. október 2. 21:57 Fűti a bosszúvágy az Ajaxot, amelyet az elmúlt két kírásban a Real Madrid küldött a süllyesztőbe a Bajnokok Ligájában, és most végre udvariatlan házigazda lenne első idei, hazai BL-meccsén a kilencszeres BL/BEK-győztes ellen. A spanyol újságírók a holland csapat helyett Sergio Ramosról kérdezgették sajtótájékoztatóján José Mourinhót. Az angol és a német bajnok csatájának nincs egyértelmű esélyese, egy biztos: a City győzelmi kényszerben fogadja a BVB-t.

Sakk, Dortmund: Lékó Péter remizett és megnyerte a viadalt 2008. július 6. 15:47 Lékó Péter a világos bábukat vezetve döntetlent játszott a német Arkadij Naiditsch ellen a dortmundi sakk szupertorna hetedik, utolsó fordulójában, s ezzel megnyerte a viadalt.

Sakk: Lékó legyőzte Gustafssont és vezet Dortmundban 2008. július 5. 20:35 Lékó Péter a sötét bábukat vezetve nagyszerű győzelmet aratott az eddig éllovas német Jan Gustafsson felett a dortmundi sakk szupertorna hatodik fordulójában, s ezzel az utolsó kör előtt átvette a vezetést.