Odaveszett a BVB Nápolyban, Chelsea-égés

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 18. 22:44
E-CSOPORT, F-CSOPORT, VIDEÓK! Vereséggel indított a Bajnokok Ligájában a májusban BL-döntős Borussia Dortmund, amely rendkívül rossz napot fogott ki a nápolyi San Paolóban, a legkiélezettebbnek ígérkező F-csoportban. Szintén megégett a Chelsea, ráadásul a Stamfordon, ahol az előző szezonban El-elődöntős Basel tréfálta meg. Az Arsenal csúnya játékkal is kihozta a marseille-i meccsből a maximumot, a Schalke megoldotta a házi feladatot a Steaua ellen, hármat vágott az utolsó bő húsz percben.

Higuaín szerzett vezetést fejesből Nápolyban, a BVB tíz emberrel lehozta 1-1-re a második félidőt, de többre nem volt képes, otthagyta a fogát San Paolóban.

Nem elég, hogy hátrányba került a német együttes, kiállították első számú kapusát, a tribünre küldték edzőjét, megsérült legjobb védője (és nem volt alternítíva a kispadon, így Sven Bender húzódott hátra, és inkább támadót küldött be Klopp) az első félidőben. Innen felállni nem, legfeljebb helytállni tudott tíz emberrel.

A hatékony Arsenal a félelmetes Vélodrome-ból rabolta el a három pontot szintén az F-kvartettben. Nem játszott jól a Wenger legénység, különösen az első félidőben nem, de két helyzetét is kihasználta a második félidőben, miközben az OM számára már csak szépségtapasz volt Ayew tizenegyesgólja.

Már négy meccse nyeretlen a Chelsea, miután a Mourinho-csapat BL-rajtja is balul sült el az E jelű négyesben. A Chelsea nem csillogott az első félidőben, nem tudta uralni a játékot, a szünet előtt aztán Luiz és Lampard előkészítését követően mégis előnnyel a birtokában pihenhetett, Oscar okosan gurított a hálóba.

A folytatásban akár meg is duplázhatta volna a fórt Oscar, majd Ivanovics és Hazard puskázott el egy-egy lehetőséget. Jött a büntetés, a Basel is tetszetős akció végén talált a kapuba Salah révén. Mourinho kiadta az ukázt, és támadásra buzdította az övéit, de leforrázta a CFC-t a remek formában lévő Streller, aki a rövid oldalon fejelt be egy szögletet. A végén akár harmadszor is kapitulhattak volna a Kékek, akiknek alapos fejmosésban lehetett részük a lefújás után.

Az E-csoportot a Steaua-verő Schalke vezeti, Szalai Ádám 82 percet játszott, gólt nem ért el.