KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "COSTA_RICAI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Heroikus küzdelem, holland továbbjutás 2014. július 6. 00:53 HOLLANDIA nyerte a büntetőpárbajt góltalan 120 perc után Costa Rica ellen, ezzel utolsóként bejutott a legjobb négy közé a brazíliai világbajnokságon szombat este. Tim Krul kapust a büntetőrúgásokra küldte be Louis van Gaal a Salvadorban rendezett meccsen, és ez nyerő húzásnak bizonyult. Krul hőssé vált, kétszer is hárítani tudott. Az ELŐDÖNTŐ párosításai: Brazília-Németország, Argentína-Hollandia.

A spanyolok „nem érdemeltek döntetlent" 2011. november 16. 09:52 Szerencsésnek mondhatja magát Spanyolország, hogy nem szenvedett vereséget Costa Ricában, ahol 2-0-s hátrányból egyenlített a hajrában. Vicente del Bosque nem kertelt.

Madridiak mentették meg Argentínát 2011. július 12. 09:17 VIDEÓ! Sergio Agüero duplájával és Angel Di María találatával végül 3-0-ra elgázolta a formába lendült argentin labdarúgó-válogatott Costa Ricát a hazai rendezésű Copa América A-csoportjának utolsó fordulójában. A háromból két gólpassz Lionel Messi nevéhez fűződött, a gauchók ezzel feledtették a korábbi két gyengécske döntetlent és Kolumbia mögött biztosan továbbjutottak a negyeddöntőbe.

Copa América: ugye ennél csak jobb jön? 2011. július 2. 22:22 VIDEÓ! Bár Gustavo Ramos 45. percben szerzett góljával Kolumbia hozta a kötelezőt, azaz legyőzte a tulajdonképpen az U23-as csapatával felállt Costa Ricát, produkciójára mégsem lehet büszke az argentin Copa América A-csoportjának 1. fordulójában. A Japán helyett beugrott közép-amerikaiak csaknem hetven percen át játszottak emberhátrányban, ám becsülettel tartották magukat a Radamel Falcaóval felálló ellenféllel szemben. A Porto zsenije és csapata rettentően szürkén futballozott, de vezeti csoportját.

Még élhetne, ha nem esik ki Costa Rica … 2011. június 24. 12:03 Gyászol a labdarúgóvilág: huszonöt éves korában elhunyt Dennis Marshall, az Arany-kupán negyeddöntős Costa Rica-i válogatott védője. A játékos autóbalesetben veszítette életét.

Mexikó: három meccs, tizennégy gól 2011. június 13. 15:42 A címvédő mexikói labdarúgó-válogatott a kubaiak elleni ötgólos sikere után ezúttal Costa Rica nemzeti együttese felett aratott 4-1-es diadalt zajló Arany Kupán, az A csoport 3. fordulójában, ezzel csoportelsőként lépett tovább a negyeddöntőbe.

Megvan Japán helyettese a Copa Américán 2011. május 18. 10:46 Costa Rica pótolja a szereplését kedden végleg lemondó Japánt a júliusi Copa Américán - jelentették be a szervezők.

Döntetlen Montevideóban, Uruguay a vb-n 2009. november 19. 08:43 Sebastian Abreau 70. percben szerzett góljára Walter Centeno (74.) ugyan válaszolt, de az 1-1-es döntetlen révén az uruguayu labdarúgó-válogatott jutott ki az interkontinentális selejtezőből a jövő évi dél-afrikai világbajnokságra. A 2-1-es összesítéssel zárult párharccal fejeződött be a kvalifikáció, kialakult a 32-es mezőny.

Megvan a magyar vb-bronz, de hogy?! 2009. október 16. 18:57 Videókkal: nézd meg a gólokat, a büntetőpárbajt és az azt követő ünneplést. Érdemes! Horrorisztikus végjátékban, a cseh meccshez hasonlóan tizenegyesekkel győzött a magyar U20-as labdarúgó-válogatott az egyiptomi világbajnokság bronzmeccsén Costa Rica ellen. Erre a pénteki produkcióra valóban nincsenek szavak: a 81. percben az ellenfél szerzett vezetést, aztán a 91. percben Németh Krisztiánt rántották le, a büntetőt Koman Vladimir magabiztosan értékesítve mentette 1-1-re a találkozót. Hosszabbítás nem volt, helyette jöhettek a tizenegyesek: Gulácsi Péter egyet sem (!!!) kapott, háromszor ő hárított. Csodálatos, Magyarországé, Európa legjobb csapatáé a bronzérem!

Costa Rica-i álom: az USA kipipálva! 2009. június 4. 08:01 Hazai pályán mért vereséget Costa Rica az Egyesült Államokra az észak- és közép-amerikai zóna (CONCACAF) világbajnoki selejtezőjének zárószakaszában, ezzel pedig átvette a vezetést a csoportban.