Mexikó: három meccs, tizennégy gól

Szerző: shLétrehozva: 2011. június 13. 15:42
A címvédő mexikói labdarúgó-válogatott a kubaiak elleni ötgólos sikere után ezúttal Costa Rica nemzeti együttese felett aratott 4-1-es diadalt zajló Arany Kupán, az A csoport 3. fordulójában, ezzel csoportelsőként lépett tovább a negyeddöntőbe.

A magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezett mérkőzésen Mexikó azzal együtt is könnyedén nyert, hogy nem állhatott rendelkezésre doppingvétség miatt felfüggesztett öt futballistája.

A másik meccsen Salvador KO-értékű, 6-1-es sikert ért el Kuba ellen, így - a másik két csoport eredményeitől függően - még bekerülhet a legjobb nyolc mezőnyébe.

A CONCACAF régió kontinenstornáján a B csoportban Jamaica, Grenada, Honduras és Guatemala, a C-ben pedig az Egyesült Államok, Kanada, Panama és Guadeloupe szerepel. A négyesekből az első két-két csapat, illetve a két legjobb harmadik jut a negyeddöntőbe.

ARANY-KUPA, 2011
A CSOPORT, 3. FORDULÓ:
Mexikó-Costa Rica 4-1 (Márquez 16., Guardado 18., 25., Barrera 28., ill. Urena 70.)
El Salvador-Kuba 6-1 (Zelaya 13., 71., Romero 29., Blanco 68., Álvarez 84., Quintanilla 90., ill- Márquez 83.)

A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Mexikó 9 pont, 2. (és negyeddöntős) Costa Rica 4, 3. Salvador 4, 4. Kuba 0