KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BRAZIL_FERFI_OLIMPIAI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Bronzéremmel vigasztalódhat Brazília 2008. augusztus 22. 15:00 Magabiztos játékkal végül bronzérmet szerzett Brazília férfi labdarúgócsapata, miután a bronzcsatában Diego és Jo főszereplésével simán, 3-0-ra legyőzte Belgium legjobbjait. Az argentinok elleni sokkoló vereség nem látszott Dunga csapatán, amely teljesen megérdemelten állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Előrehozott döntő a legjobb négy között 2008. augusztus 19. 01:09 Döntőnek is beillő mérkőzést rendeznek kedden az olimpia játékok labdarúgótornájának elődöntőjében: a dél-amerikai riválisok, Brazília és Argentína mérik össze erejüket a legjobb négy között. Bevetésre készen áll Ronaldinho és Lionel Messi is, akik nemrég még a Barcelonában csapattársként üdvözölhették egymást, mára azonban nemcsak a válogatottban, hanem klubszinten is egymás ellen kell megküzdeniük. Diego Maradona várhatóan a helyszínen izgulja végig a találkozót.

Brazília, Argentína: nem tudnak hibázni 2008. augusztus 13. 15:43 A pekingi olimpiai férfi labdarúgó tornáján a csoportkör harmadik fordulóját követően kialakult a negyeddöntő párosítása. Utolsó csoportmérkőzésén biztosan nyert a torna két favoritja, a brazil és az argentin válogatott is.

Csodás futballfieszta – brazil módra 2008. augusztus 10. 13:00 Dél-amerikai parádéval folytatódott a férfiak labdarúgó-tornája a pekingi olimpián. A második fordulóban Brazília 5-0-val végezte ki Új-Zélandot, míg a címvédő argentinok ezúttal is találkozójuk végén nyerték meg meccsüket, vasárnap 1-0-ra diadalmaskodtak Ausztrália ellen, Kassai Viktor bíráskodása mellett. A két afrikai csapat is vígadhatott: Nigéria 2-1-re verte Japánt, míg Kamerun soványka 1-0-val szerezte meg mindhárom pontot Honduras ellenfeleként.

A brazilok kínkeserves sikerrel kezdtek 2008. augusztus 7. 13:00 Ha nem is meggyőző teljesítménnyel de győzelemmel kezdte meg szereplését a brazil válogatott az olimpiai játékokon. A durva belemenésekkel tarkított találkozót a belgák kilenc emberrel fejezték be, ennek ellenére is Hernanes 79. percben szerzett gólja kellett a brazilok sikeréhez. A további délelőtti találkozókon győzött Olaszország és az Egyesült Államok, míg 1-1-s döntetlent ért el az ausztrál és a szerb válogatott.

Brazília könnyedén verte Szingapúrt 2008. július 28. 17:13 Jól sikerült a brazil olimpiai labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzése, miután a dél-amerikaiak 3-0-ra megverték Szingapúrt. A gólokon Diego, Ronaldinho és Jo osztozott. A második találat szerzője nyolcvan nap után léphetett pályára újra hivatalos meccsen.

Peking 2008: Vietnámban és Szingapúrban tesztelnek Ronaldinhóék 2008. július 25. 15:39 A szakadó eső ellenére vietnámiak ezrei álltak sorban, hogy jegyhez jussanak a Brazília-Vietnám barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzésére.