Brazília, Argentína: nem tudnak hibázni

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 13. 15:43
A pekingi olimpiai férfi labdarúgó tornáján a csoportkör harmadik fordulóját követően kialakult a negyeddöntő párosítása. Utolsó csoportmérkőzésén biztosan nyert a torna két favoritja, a brazil és az argentin válogatott is.

Egyértelmű volt a brazil csapat erőfölénye a kínaiak ellen, csak idő kérdése volt, hogy a mezőnyfölényből mikor lesz sima győzelem. Erre végül a második felvonás közepéig kellett várni, de az is inkább a figurát kissé kényelmesre vevő dél-amerikaiakon múlt, mintsem a fizikumban és képzettségben tőlük messze elmaradó ázsiaiakon.

Aztán a 69. percben Neves pazar gólt akasztott szabadrúgásból a kapu bal felső sarkába, három perccel később ugyanő egy brazil kontrát zárt úgy, hogy a labdát a balösszekötő helyéről, 16 méterről a kapu bal oldalába vágta.

A hajrában még az egyébként halvány Ronaldinhónak volt egy szambája a kínai büntetőterületen belül, amely végén kezezést és büntetőt reklamált a brazil csapatkapitány, majd éles szögből veszélyesen csavart kapura szabadrúgásból, de azok éppen úgy kimaradtak, mint Jo ziccere: így az eredmény már nem változott. A dél-amerikaiak kilenc ponttal, 9-0-s gólkülönbséggel zárták a csoportkört és várják a folytatást: a negyeddöntőben Kamerun ellen lépnek pályára, egyértelmű esélyesként.

Elefántcsontpart együttese bebiztosítva továbbjutását, Kalou találatával verte a hajrában az ausztrálokat. Magabiztosan nyertek, bár a rengeteg kapuralövéssel tarkított találkozón a csapatok bizonyítványát szegényíti az egy szem rúgott gól.

Az A jelű kvartett másik találkozóján argentin válogatott veretlenségét megtartva, harmadik mérkőzésén is diadalmaskodott egy olyan mérkőzésen, ahol a lapok uralták a játékot. Két piros és hét srága lap villant a bíró zsebéből. A szerb válogatott nem volt igazán partiban a dél-amerikaiakkal, akik 60-40%-ban birtokolták a labdát a találkozón. Végül helyzeteik sokaságából kettőt sikerült értékesíteni, így 2-0-ra verték a balkániakat. Argentína a legjobb nyolc között Hollandiával találkozik majd.

A C csoportban Belgium második - ezúttal Új-Zéland aratott - győzelmével továbbjutott a csoportkörből és a negyeddöntőben az olaszokkal találkozik.

FÉRFI LABDARÚGÓ-TORNA, 3. FORDULÓ:
ELEFÁNTCSONTPART-AUSZTRÁLIA 1-0 (0-0)
TJ Olimpiai Center, 50437 néző. Vezette: Maruffo (amerikai) – Quisenberry (amerikai), Morgan (jamaikai)
Elefántcsontpart: Angban – Wawa, Diarrasouba, Bamba, Angoua – Gervinho, Dja Djedje (Kambou, 82.), Kone, Bagayoko – Kalou (Moura Komenan, 90.), Cissé (Guie-Guie, 82.). Szövetségi kapitány: Gerard Gili Ausztrália: Federici – North, Milligan (Topor-Stanley, 86.), Spiranovic, Musialik - Bridge, Carney, McClenahan, Sarkies - Celeski (Troisi, 86.), Rukavitszija (Simon, 73.). Szövetségi kapitány: Graham Arnold
Gólszerző: Kalou (81.)
Sárga lapok: Kone (46.), Musialik (75.)
ARGENTÍNA-SZERBIA 2-0 (1-0)
Dolgozók Stadionja, 53668 néző. Vezette: Al Hilali (ománi) – Al Marzouqi (Egyesült Arab Emírségek beli), Al Ghamdi (szaúdi)
Argentína: Romero – Zabaleta, Gago, Fazio, Sosa (Monzon, 68.) – Banega, Lavezzi (Acosta, 73.), Di Maria, Pareja, Mascherano, Buonanotte. Szövetségi kapitány: Sergio Batista
Szerbia: Sztojkovics – Jovanovics (Tomovics), Kolarov, Kacar, Rajkovics, Szmiljanics, Tosics, Fejsa, Mrdakovics, Zsivkovics (Gulan, 68.), Tosics (Tadics, 85.)
Gólszerző: Lavezzi (13., 11-esből), Buonanotte (84.)
Sárga lapok: Lavezzi (8.), Banega (43.), Pareja (86.) ill. Zsivkovics (26.), Tosics (63.), Gulan (78.), Tomovics (79.), Tosics (84.)
Piros lapok: Tosics (91. két sárga lap után), Rajkovics (mérkőzés lefújása után)
KÍNA-BRAZÍLIA 0-3 (0-1)
QHD Stadion, 31984 néző. Vezette: Damon (dél-afrikai) – Molefe (dél-afrikai), Ntagungira (sierra leonei)
Kína: Liu Csengli – Vejfeng Li, Zu Haj-bin, Csünmin-Hao (Csen Londzsuan, 75.), Peng Han, Cuj Peng, Hu-liang Wan, Ning Jiang, Xuri Zao, Fang Zu Dong (Lin Gao, 72.), Ting Zu Szövetségi edző: Ratomir Dujkovics
Brazília: Renan – Marcelo, Ramires, Breno, Thiago Neves, Ilsinho (Rafinha, 83.), Lucas, Thiago Silva, Ronaldinho, Diego (Jo, 83.), Alexandre Pato (Sobis, 46.). Szövetségi kapitány: Dunga
Góleszerzők: Diego (18.), Thiago Neves (69, 73.)
Sárga lapok: Pen Hang (68.) ill. Lucas (90.)
ÚJ-ZÉLAND-BELGIUM 0-1 (0-1)
Shanghai, 45202 néző. Vezette: Pozo – Diaz, Bauzalto (chileiek)
Új-Zéland: Spoonley – Scott (Tinkler, 80.), Hogg, Peverley, Boxall, Elliott, Henderson (Draper, 83.), Ellensohn, Killen, Old, Jenkins (Messam, 59.). Szövetségi kapitány: Stu Jacobs.
Belgium: Bailly – De Roover, Vermaelen, Pocognoli, De Mul (Mulemo, 83.), Haroun, Mirallas, Verthongen, Martens (Vanden Borre, 68.), Simaeys, Dembele. Szövetségi kapitány: Jean Francois De Sart.