KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BENKO_ZOLTAN"
Vajda Attila olimpiai bajnok!!! 2008. augusztus 22. 09:50 A pekingi olimpia tizennegyedik, pénteki versenynapján hat kajak-kenu döntőt rendeznek, az elsőben, K-1 1000 méteren Benkő Zoltán kilencedik, a másodikban, C-1 1000 méteren Vajda Attila szenzációs versenyzéssel olimpiai bajnok lett. Kétszázötven és ötszáz méternél még a vert mezőnyben haladt, aztán begyújtotta a rakétákat. Hétötvennél már vezetett, végül egy hajóhosszal nyert.

Benkő Zoltán bravúros hajrával döntős 2008. augusztus 20. 09:45 A végére ugyan elfáradt, ám az utolsó csapásokra újra beleerősített, így Benkő Zoltán kiszenvedte középfutamában a harmadik, még éppen döntőt érő helyet a férfi kajakozók 1000 méteres versenyében, Pekingben. A magyar fiú 3:34,473-as időeredménnyel - mindössze 35 ezreddel gyorsabban a negyedik péortugál Emanuel Silvánál - ért célba a német Max Hoff és Janics Natasa bátyja, a horvát Stjepan Janic mögött.

Vajda és a női kajak négyes a döntőben 2008. augusztus 18. 10:47 Végre vízre szálltak zászlóshajóink, a hétfői előfutamok során aranyesélyes kajak-kenus egységeink egy része már bemutatkozott. Férfi kajak egyes 1000 méteren Benkő Zoltán saját előfutamában második lett (3:29,542 perc), ezzel középdöntős. Ugyanezen a távon kenu egyesben Vajda Attila futamgyőztesként alanyi jogon finalista (3:55,319), akárcsak a Kovács Katalin, Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Janics Natasa alkotta női kajak négyes ötszázon (1:34,321). Pazar kezdés!

Négy aranyérem, Vajda mehet Pekingbe 2008. június 6. 18:39 A női és férfi kajak kettesünk, valamint a férfi kenu négyesünk mellett Vajda Attila szólóban nyert a szegedi kajak-kenu Világkupa 1000 méteres döntőiben. Világ- és Európa-bajnok klasszisunk győzelmével megváltotta pekingi repülőjegyét. A nap egyetlen 500 méteres számában a Kovács-Janics nevével fémjelzett négyes második lett, de megelőzte Benedek Dalmáék hajóját.