Benkő Zoltán bravúros hajrával döntős

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 09:45
A végére ugyan elfáradt, ám az utolsó csapásokra újra beleerősített, így Benkő Zoltán kiszenvedte középfutamában a harmadik, még éppen döntőt érő helyet a férfi kajakozók 1000 méteres versenyében, Pekingben. A magyar fiú 3:34,473-as időeredménnyel - mindössze 35 ezreddel gyorsabban a negyedik péortugál Emanuel Silvánál - ért célba a német Max Hoff és Janics Natasa bátyja, a horvát Stjepan Janic mögött.

A kajak egyeseknél az Európa-bajnoki ezüstérmes Benkő Zoltán az előfutamban végig magabiztos versenyzéssel a világ- és Európa-bajnoki címvédő brit Tim Brabants mögött a második helyen ért célba, s került így a középdöntőbe, miután csak a három futamgyőztes jut azonnal a fináléba. A két középdöntőből pedig az első három-három helyezett kerül be.

Nos, a Győri Graboplast VSE 25 esztendős versenyzője szerencsére megragadta az alkalmat és hősies hajrával végül behozta magát az első háromb, ezzel pedig jegyet váltott a pénteki kajak 1000-es fináléba.

A magyar versenyzővel szemben a döntőbejutás volt az alapelvárás, ám remek rajtja után ki gondolta volna, hogy ez ennyire nehezen megy majd.

Az első 250 méter után még Benkő lapátolt az élen, ám lassacskán utolérték riválisai. Féltávnál és 750 méternél már csupán a harmadik volt. Ez még mindig döntőt ért, száz méterrel a cél előtt azonban látványosan lelassult.

A portugál Silva hatalmas hajrát nyitott, s úgy tűnt, elüti honfitársunkat a legjobbak közé kerüléstől. Borzalmasan izgalmas utolsó méterek következtek, Benkő minden bizonnyal a július 15-én tragikus hirtelenséggel elhunyt Kolonics Györgyre gondolt, utolsó energiáit mozgósítva belehúzott és végül egy paraszthajszállal legyőzte dél-európai ellenfelét.

Elsőként 3:32,847 perces eredménnyel a német Max Hoff ért be, mögötte pedig Janics Natasa kajakos szuperklasszisunk bátyja, Stjepan Janic (3:33.942) húzta át a hajót a képzeletbeli célvonalon.

BENKŐ ZOLTÁN: ÉREZTEM, HOGY MEGLESZ A HARMADIK HELY!
„Jól rajtoltam, jól mentem ötszázig, a végére visszaestem, de éreztem, hogy meglesz a harmadik hely – nyilatkozta az MR1 Kossuth Rádiónak Benkő Zoltán. – Remélem, a döntőben kapok egy jó pályát, mert egyáltalán nem mindegy, melyik sáv lesz az enyém. Negyedik-hatodik helyre várom magam a fináléban, ebből bármi kisülhet. Abban az egyben biztos vagyok, hogy vannak még tartalékaim, és ki is adom majd magamból pénteken a maximumot!"