KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AUSZTRAL_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Továbbjutott Ausztrália és Dél-Korea 2015. január 13. 15:19 A házigazda Ausztrália labdarúgó-válogatottja kedden második, Kuvait elleni meccsét is könnyedén, 4-0-ra nyerte meg az Ázsia-kupa A csoportjában, ezzel nemcsak saját, de a hozzá hasonlóan százszázalékos dél-koreaiak továbbjutását is bebiztosította.

Kinevezték az ausztrál kapitányt 2013. október 23. 15:22 Ange Postecoglout nevezték ki a jövő évi brazíliai világbajnokságra már kijutott ausztrál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának szerdán. A 48 éves tréner lesz az első ausztrál szakember az elmúlt 40 évben, aki vb-n irányíthatja a csapatot.

Két 0-6 egymás után már sok volt 2013. október 12. 17:02 Állásába került két 6-0-ás vereség Holger Osiecknek, a már biztos világbajnoki résztvevő ausztrál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának.

Műtét vár a Manchester City oszlopára 2011. március 28. 15:57 Tovább folytatódik Jerome Boateng pechsorozata, újabb sérülést szenvedett a Manchester City és a német labdarúgó-válogatott hátvédje.

Japán diadal hosszabbítás után 2011. január 29. 18:35 Nem írt történelmet Katarban az ausztrál labdarúgó-válogatott, nem sikerült elhódítania első ízben az Ázsia-kupát. A dohai döntőben ugyanis hosszabbítás után 1-0-ás vereséget szenvedett a negyedszer diadalmaskodó Japántól. Az ázsiai együttes ezzel az örökranglista élére került megelőzve Iránt és Szaúd-Arábiát.

Drámai hajrában elődöntős Ausztrália 2011. január 22. 17:11 VIDEÓ! A 118. percben szerzett Harry Kewell fejesgóllal jutott az elődöntőbe a Katarban zajló Ázsia-kupán az ausztrál labdarúgó-válogatott.

Ausztrál győzelem – az Ázsia-kupán… 2011. január 10. 16:56 Az ausztrál válogatott 4-0-ra legyőzte Indiát az Ázsia-kupa C-csoportjának mérkőzésén. A földrészre „átigazoló”, és ott első kontinensviadalán résztvevő Ausztrália huszonöt perc alatt elintézte a meccset, majd később meg is duplázta előnyét. A mezőny legjobbja az Everton karmestere, Tim Cahill volt, aki kétszer is bevette az ellenfél kapuját.

Elutasította a Poolt a Boro 2010. augusztus 5. 20:21 A Middlesbrough elutasította a Liverpool kétmillió fontos ajánlatát Brad Jonesért. Az ausztrál válogatott kapust Pepe Reina cseréjének igazolta volna Roy Hodgson.

Ausztrália magával rántotta Szerbiát 2010. június 23. 22:22 VIDEÓ! Hiába játszott fölényben Szerbia, a második félidőben Tim Cahill és Brett Holman találatára csak Marko Pantelics tudott válaszolni, így rosszabb gólarányával biztos kieső Ausztrália „magával rántotta a mélybe" déli szomszédunkat a futball-vb C-csoportjának 3. fordulójában. Radomir Antics fiai bánhatják, mivel egy sor helyzetet puskáztak el, a ráadásban pedig egy jogosnak tűnő auszi kezezést nem fújt be a bíró. Továbbjutott Németország és Ghána!

Hősies ausztrál pontmentés Ghána ellen 2010. június 19. 17:49 VIDEÓ! Nagyot harcolva, több mint egy órán át emberhátrányban futballozva játszott Ausztrália 1-1-es döntetlent Ghánával a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság D-csoportjának második körében. A Socceroos szerezte meg a vezetést Holman révén a meccs elején, ám Kewell borzasztó helyzetbe hozta csapatát: kezezése miatt kiállították, a megítélt tizenegyest pedig Gyan bevágta. Többre már nem futotta, így még semmi sem dőlt el ebben a négyesben.