KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AUSZTRÁL NAGYDÍJ"
Stoner az élről nyerheti meg a vébét 2011. október 15. 08:43 Születésnapján, hazai pályán Ausztráliában nyerheti meg második királykategóriás világbajnoki címét vasárnap Casey Stoner, aki a tőle megszokott módon fölénnyel nyerte meg az időmérőt a MotoGP-ben a gyorsaságimtoros-vb-n

F1: a legjobb csajok Melbourne-ből 2011. március 30. 15:05 Az elmúlt hétvégén rendezték a melbourne-i Albert Parkban a 62. Formula-1-es világbajnokság első futamát, amelyen számos érdekesség történt. Arról már részletesen beszámoltunk, hogy a címvédő Sebastian Vettel magabiztosan győzött, de a McLaren brit ásza, Lewis Hamilton és a Lotus Renault orosz pilótája, Vitalij Petrov is boldog volt. De ugyanez vonatkozott a szurkolókra is, akik szépséges körítésben gyönyörködhettek a távoli kontinensen... Most bepótoljuk "mulasztásunkat", megmutatjuk, hogy dobogtatták meg az F1 férfirajongóinak a szívét!

Alonso: Nem égtünk le Melbourne-ben 2011. március 30. 12:35 Jobb, sokkal eredményesebb szezonkezdésre számított a szakvezetés és a hatalmas, rendkívül lelkes szurkolótábor, de a kétszeres világbajnok szerint nincs ok az elkeseredésre. Az Albert Parkban negyedik helyen célba érkező Fernando Alonso úgy véli, semmi ok a pánikra, a Ferrari hamarosan ismét régi fényében tündökölhet.

Nem fellebbez a kizárás miatt a Sauber 2011. március 29. 19:52 A Formula-1-es Sauber csapat nem fellebbez a vasárnapi idénynyitó Ausztrál Nagydíjon történt kizárások miatt - döntött kedden a svájci székhelyű istálló.

Újra trükközik a Red Bull a szárnyakkal 2011. március 29. 14:28 Áll a bál a Red Bull körül, miután a címvédő Sebastian Vettel utcahosszal nyerte meg a Formula-1-es világbajnokság nyitóversenyét Ausztráliában. A riválisok csak kapkodják a fejüket, először források szerint az előzetes FOTA-megegyezéssel játszva variáltak a fékenergiát visszanyerő KERS-rendszerrel, most pedig itt az új botrány.

Osztályozz az SH-val: Ausztrál Nagydíj 2011. március 29. 13:01 Két nap telt el a 62. Formula–1-es világbajnokság első versenye óta, de a sportág szerelmeseit még mindig élénken foglalkoztatják a melbourne-i hétvége eseményei, meglepetései, bravúrjai és titkai. Honlapunk most arra vállalkozott, hogy az objektív tényeken alapuló, de mégis szubjektív osztályzással „törjön pálcát” a mezőny felett. Ezután minden futamot követően eredményt hirdetünk és közzétesszük az „összetett verseny” állását.

Lewis Hamilton: reszkess Seba Vettel! 2011. március 28. 12:34 A tavalyi világbajnok, Sebastian Vettel a szombati időmérőn és a vasárnapi Ausztrál Nagydíjon is verhetetlen volt, úgy tűnt, „fényévekkel” előzi meg a többieket. Lewis Hamilton azonban úgy véli, a Red Bull fölénye gyorsan eltüntethető, akár már a jövő heti malajziai futamon is elkaphatja a német klasszis grabancát.

Vettel: A földön kell maradnunk ... 2011. március 27. 15:01 Így kell kezdenie egy címvédőnek! Pénteken még "megbújt" egy-két ellenfele mögött a Red Bull ásza, de szombatra mintha kicserélték volna Sebastian Vettel, elképesztő fölénnyel nyerte az utolsó tesztelést, valamint az időmérő edzést. A német klasszis vasárnap is verhetetlennek bizonyult, rajt-cél győzelmet aratott Lewis Hamilton, valamint Oroszország első F1-es dobogós helyezését szerző Vitalij Petrov előtt. A Lotus Renault versenyzője a kétszeres világbajnok Fernando Alonsót, valamint a red bullos Mark Webbert szorította maga mögé.

F1, bréking: kizárták a két Saubert 2011. március 27. 13:10 Hiába szerepelt szenzációsan és ért célba egy kerékcseréjének köszönhetően a hetedik helyen az újonc Sergio Perez, és lett nyolcadik a csapattárs Kobajasi Kamui, a csapat figyelmetlensége miatt a versenyfelügyelők órákkal a leintés után mindkét versenyzőt kizárták. A Sauber autóteste – minden bizonnyal – a hátsó szárny kialakítása nem felelt meg a vonatkozó szabályoknak, így mindkét pilóta eredményét megsemmisítették.

Senki sem ért Seba Vettel nyomába 2011. március 27. 09:32 Így kell kezdenie egy címvédőnek! Pénteken még "megbújt" egy-két ellenfele mögött a Red Bull ásza, de szombatra mintha kicserélték volna Sebastian Vettel, elképesztő fölénnyel nyerte az utolsó tesztelést, valamint az időmérő edzést. A német klasszis vasárnap is verhetetlennek bizonyult, rajt-cél győzelmet aratott Lewis Hamilton, valamint Oroszország első F1-es dobogós helyezését szerző Vitalij Petrov előtt. A Lotus Renault versenyzője a kétszeres világbajnok Fernando Alonsót, valamint a red bullos Mark Webbert szorította maga mögé.