KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ARGENTÍNA"
Vészhelyzetben Zlatanná vált a kapus! 2014. november 12. 16:37 Az év egyik leglátványosabb védését produkálta a minap Mathias Cano, az argentin harmadosztályú Urquiza kapusa a Deportivo Morón ellen. Kint állt a kapujából, de nem tudták meglepni egy félpályás lövéssel, mert csodálatos mozdulattal, ollózva menteni tudott a lehetetlennek tűnő szituációban! Hétköznapi hős Dél-Amerikából!

Először bajnok az Arsenal! 2012. június 25. 16:40 Története során először bajnok az Arsenal de Sarandi Argentínában, miután 1-0-ra verte a Belgranót hazai pályán, a Clausura utolsó, 19. fordulójában, vasárnap. A nagy rivális Tigre csak döntetlen játszott szintén otthon az Independientével. Érdekesség, hogy az Arsenal az első bajnok, aki megjárta mind az öt osztályt a profi labdarúgásban, 2002 óta tagja az élvonalnak. A vasárnapi győztes gólt Lisandro López lőtte szöglet után (nem összetévesztendő a Lyon gólvágójával).

Botrányos elnökválasztás Argentínában 2011. október 19. 20:18 Botrányos körülmények között választották meg kilencedszer is az Argentin Labdarúgó-szövetség (AFA) elnökének a 79 éves Júlio Grondonát.

River-horror: közel a vég 2011. június 23. 11:29 VIDEÓ! Kettő-nullára kikapott az osztályozó első mérkőzésén a River Plate a Belgrano otthonában, így hajszálra került attól, hogy elbúcsúzzon az argentin élvonaltól. Még soha sem esett meg ez a csúfság Dél-Amerika egyik leghíresebb labdarúgócsapatával. A visszavágót vasárnap rendezik, két góllal kell nyerniük a bentmaradáshoz a Milliomosoknak. A mérkőzésen húsz percet állt a második félidőben két tucat River-ultra randalírozása miatt.

A világ legrémisztőbb szurkolója - fotó 2011. június 6. 19:54 Két rendőr is megsérült abban a lövöldözésben, amely az argentin Newell's Old Boys két rivális szurkolócsoportja között robbant ki a San Lorenzo elleni bajnoki előtt szombat este, Rosarióban. 10-12 lövést adtak le egy autóból és két motorról, az egyik zsaru a hátsójába kapta a golyót, olcsón megúszta, a másik könnyebb sérüléseket szenvedett a káoszban. A meccset elhalasztották, kedden jelentik be az új időpontot. A rendőrség hétfőn tartott sajtótájékoztatót az ügyben. Ez volt a harmadik meccs a szezonban, amelyik megszakadt Argentínában.

Erotikus mezbemutató a bajnoknál! 2009. augusztus 13. 21:17 Fergeteges fiesztával ünnepelte története hetedik bajnoki címét a hét elején az argentin Vélez Sarsfield együttese! Tetőfokára hágott a hangulat, amikor elérkezett a mezbemutató ideje, Argentína és Dél-Amerika legszebb topmodelljei sorakoztak fel a színpadon kék-fehér mezben és falatnyi alsóneműben. A műsor kissé erotikusra sikeredett, de osztatlan sikert aratott...

Elmeszelték a pedofil futballedzőt 2009. április 23. 12:29 Negyvenöt évnyi börtönbüntetésre ítéltek egy argentin utánpótlásedzőt, miután beismerte, szexuálisan molesztált hat, gondjaira bízott kiskorú labdarúgót. A férfit a mobiltelefonja buktatta le, amelyen több száz kompromittáló fénykép árulkodik a bűnösségéről. Jorge Luís Vargas ismerősen mozoghat a bíróságon, három évvel ezelőtt korrupciós ügyei miatt kellett magyarázkodnia.

Biztos hogy nem lesz Budapesten Dakar 2009. február 24. 18:38 A Dakar-ralit rendező francia A.S.O. cég jövőre is Argentínában és Chilében rendezi meg a világ legnehezebb terep-rali viadalát. A hírt Etienne Lavigne főszervező jelentette be. A döntés senkit sem lepett meg, mivel az idén januárban rendezett verseny minden eddigi nézettségi mutatót megdöntött.

Labdarúgás: Argentínában lesz a 2011-es Copa America 2008. november 25. 23:04 A Dél-Amerikai Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy Argentína ad otthont a 2011-es Copa Americának.

Nalbandian kiütéssel nyert a nyitányon 2008. november 21. 19:19 David Nalbandian esélyt sem adott David Ferrernek, így a házigazda Argentína szerzett vezetést a Davis-kupa döntőjében pénteken. Az előzetesen nagy csatát ígérő mérkőzésen a remek őszi hajrát produkáló játékos három sima szettben nyert alig két óra alatt, így a dél-amerikaiak egy lépéssel közelebb kerültek az ország történetének első sikeréhez.