KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AJAX"
BL-párbaj Milánóban: ki éli túl? 2013. december 11. 00:12 A Juventushoz hasonló helyzetben van a Milan a Bajnokok Ligájában, arra kell vigyáznia, nehogy kikapjon az utolsó csoportmeccsén, mert az egyet jelentene a tragédiával. A Rossoneri dolga annyival még könnyebb is, hogy otthon, a San Siróban kell helytállnia, mégpedig az Ajax ellen. Kaká 100-adszor köszönne be Milan-mezben. Balotelli lassan visszanyeri csúcsformáját, El Shaarawy is kezdő lesz. A Celtic nem éppen a kedvence a Barcának, de szinte borítékolható a hazai siker, amely rá is férne a katalánokra. A Porto nagyon könnyen az El-ben találhatja magát, mert nem a saját kezében a sorsa.

Minden idők legrosszabb Feyenoord-rajtja 2013. augusztus 18. 15:30 Kolbeinn Sigthórsson duplájával alig több mint öt perc alatt fordított az Ajax a Feyenoord elleni vasárnap kora délutáni klasszikuson, a holland bajnokság 3. fordulójában. A második félidőben már nem változott az eredmény. Az első találat az előző szezonban 27 gólig jutó Graziano Pellé nevéhez fűződik. Immár hivatalos: beragadt a rajtnál a Feyenoord, amely még soha nem kezdett szezont három vereséggel.

Visszavágtak az Ajaxnak a Szuperkupáért 2013. augusztus 11. 19:51 Kétszer is vezetett, de végül vesztesen hagyta el a pályát a címvédő Ajax a holland bajnokság második fordulójában, a vasárnapi játéknapon. Az első félidőben Eriksen szabadrúgásgólját követően, a másodikben Siem de Jong találata után ünnepeltek a fővárosiak, de egy büntető, és az ehhez párosuló kiállítás megpecsételte a sorsukat. Az élen a hatpontos PSV (jobb gólkülönbségének köszönhetően).

Krkic trófeát nyert az Ajaxszal 2013. július 28. 09:25 Alaposan megdolgoztatták a bajnok Ajaxot a Holland Szuperkupa szombat esti döntőjében, az Amsterdam ArenA-ban. Két izlandi légiós is góllal zárt le egy kontrát az Alkmaarból a második játékrész első felében, ám egy Eriksen-szabadrúgás, és egy szemfüles Sigthórsson-gól után hosszabbítás következett. Eriksen és Siem de Jong a győztes találatot is összehozta az Ajaxnak, amely 2007 után hódította el ezt a címet (összességében nyolcadszor).

Németh-gólpassz az Ajax ellen - videó 2012. november 25. 23:22 Németh Krisztián gólpasszt adott az Ajax elleni, vasárnap délutáni bajnoki 14. percében, de a címvédő fordítani tudott és elszomorította a Roda közönségét az utolsó 10 percben. A magyar válogatott csatárt a szünetben lecserélték, Kádár Tamás végig kispadozott. Nézd meg videón, hogyan szerzett vezetést a hazaiaknak Hupperts, hogyan egyenlített Eriksen, és hogyan gyötörte be a győztes gólt Schöne három perccel a vége előtt!

Ráfagyott a mosoly az ajaxosok arcára 2012. október 28. 15:35 Kétszer is vezetéshez jutott, de nem bírta a nyomást emberhátrányban a City-verő Ajax a Feyenoord elleni vasárnapi klasszikuson, így meg kell elégednie az egy ponttal a De Kuyp-ben. Eriksen okos gólja után Boetius egyenlített, de rögtön a szünet után Siem de Jong ismét megörvendeztette a vendégszurkolókat. Moisander kiállítása után felbátorodtak a rotterdamiak, és egy pontot otthon tartottak az olasz légiós Pellé gyönyörű góljának köszönhetően. Nézd meg videón!

Ronaldo szárnyal, idén is bajban a City! 2012. október 3. 22:37 Ha egyszer megjön Ronaldo játékkedve... A Real Madrid klasszisa négy napon belül kétszer is triplázott, ezúttal az Ajax hálóját tömte ki idegenben a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, a halálcsoportban. Benzema és Kaká is nagy meccset játszott. A Dortmunddal a várakozásoknak megfelelően meggyűlt a City baja, egy nagy hajrá kellett ahhoz, hogy ne nulla ponttal álljanak a tabellán két forduló után az angolok. A csereember Balotelli kilenc perccel beállása után, egy véleményesnek tűnő tizenegyesből volt eredményes.

Tanult-e az előző szezonból a City? 2012. október 2. 21:57 Fűti a bosszúvágy az Ajaxot, amelyet az elmúlt két kírásban a Real Madrid küldött a süllyesztőbe a Bajnokok Ligájában, és most végre udvariatlan házigazda lenne első idei, hazai BL-meccsén a kilencszeres BL/BEK-győztes ellen. A spanyol újságírók a holland csapat helyett Sergio Ramosról kérdezgették sajtótájékoztatóján José Mourinhót. Az angol és a német bajnok csatájának nincs egyértelmű esélyese, egy biztos: a City győzelmi kényszerben fogadja a BVB-t.

2012-ben már nem játszik az Ajax-sztár 2012. szeptember 14. 13:15 Az Ajax bejelentette, hogy pénteken megműtik a vállficammal bajlódó Kolbein Sigthórssont. Az amszterdamiak előreláthatólag négy hónapra elveszítették az izlandi ászt.

Overmars az Ajax technikai igazgatója 2012. július 6. 18:30 A klub korábbi válogatott játékosát, Marc Overmarst nevezték ki az Ajax Amsterdam technikai igazgatójává. A 39 éves szakember az átigazolásokért, az utánpótlásért, illetve a játékosfigyelésért lesz felelős az idén 31. alkalommal holland bajnok klubnál.