Montenegrót is kipipálta a Kemény-gárda

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 28. 19:00
A magyar férfi vízilabda-válogatott kétgólos hátrányból fordítva 11-9-re győzött Montenegró ellen a szombathelyi ING-kupán. A németeket és a görögöket is felvonultató felkészülési tornát ezzel tulajdonképpen megnyerte Kemény Dénes alakulata, ám csupán az utolsó tíz percben játszott úgy, ahogy az egy olimpiai címvédőhöz illik. A kapitány keddig dönt a keretszűkítésről, ám szakértők szerint Molnár Tamás, Szivós Márton, Varga Zsolt, Gergely István és Gór-Nagy Miklós nem utazik a pekingi olimpiára. Vasárnap Görögország következik.

Fotó: Kovács Anikó

FÉRFI VÍZILABDA, ING-KUPA
MAGYARORSZÁG-MONTENEGRÓ 11-9 (2–2, 2–3, 2–1, 5–3)
Szombathely, 1 800 néző, vezette: Vuletic Luko (horvát), Borell S. Sergio (spanyol).
Magyarország: Nagy V. - Madaras 3, Steinmetz, Kásás 3, Benedek, Varga Dániel, Varga Dénes 1. Cserék: Varga T., Szivós, Dr. Kiss G., Kis G. 1, Varga Zs., Biros, Hosnyánszky 3. Szövetségi kapitány: Dr. Kemény Dénes.
Montenegró: Szkeranovics - Brguljan, Nikola Janovics 1, Ticsics, Mladan Janovics 3, Ivovics 2, Gojkovics. Cserék: Uskokovics 1, Pakovics, Danilovics 1, Zlokovics, Jokics 1, Radovics, Vukcevics, Radics. Szövetségi kapitány: Petar Porobics.
Emberelőnyből: 11/8 ill. 8/3.

Célegyenesébe fordult a július 4-én kezdődő Európa-bajnoki felkészülés, Kemény Dénes vízilabdásainak szombat délután az eddigi legnehezebb ellenféllel kellett felvennie a harcot a szombathelyi ING-kupa második játéknapján.

A pénteki, németek elleni 14-8-as sikert követően Montenegró legénysége várt a magyarokra, amelynek győztese tulajdonképpen meg is nyerhette a viadalt, hiszen ezt megelőzően a nullapontosok csatájában Németország 12-9-re nyert Görögország ellen. A két hárompontos csapat – a déli szomszédok 11-8-ra verték a helléneket – meccse tehát igazi csemegét ígért.

A történelmi találkozó - először játszottunk Montenegróval - szigorú védekezéssel, ennek megfelelően rengeteg kihagyott vagy elpackázott helyzettel kezdődött. Az első három percben érintetlenek maradtak a hálók, a gólcsendet Alexandar Ivovics törte meg (0-1).

A válaszra bő egy percet kellett várni, ekkor Kásás lőtt bődületes gólt emberelőnyből, s mivel Nikola Janovics góljára még a negyedben a mérkőzés egyik legjobbja, Hosnyánszky Norbert válaszolt, maradt az igazságosnak mondható iksz (2-2).

Nem játszott sziporkázóan az olimpiai címvédő magyar vízilabda-válogatott, de ez az augusztusi olimpiai felkészülés kellős közepén nem is csoda. A montenegróiak ugyanakkor szívósan tartották a lépést a Kemény-tanítványokkal, a mieink képtelenek voltak elhúzni az ellenféltől.

Olyannyira képtelenek, hogy bár Varga Dénes emberelőnyös találatával még a magyarok vezettek 3-2-re, a félidő végére Mladan Janovics duplájának és Predrag Jokics góljának eredményeképp 5-4-re mégis ők vezettek a szünetben.

Döcögött a gépezet, ráadásul Veljko Uskorovics növelte az ellen előnyét. Legjobbjaink a negyed vége felé ébredeztek Madaras Norberttel az élen: az olasz Pro Recco pólósa kétszer villant és máris 6-6 állt az eredményjelzőn. Biztató, de még mindig nem mi vezettünk.

A befejező felvonásra aztán összeszedte magát a válogatott, s helyreállni látszott a világ rendje is. A rivális, egyik ásza, Jovics révén ugyan még vezetett 7-6-ra, ám ettől a pillanattól kezdve lendültek igazán játékba a mieink. Ekkor volt utoljára előnyben Montenegró.

Benedek Tibor, Hosnyánszky és Kásás is betalált, a kéksapkások pedig nem tértek magukhoz a nem várt attaktól (9-7). Két góllal „megúsztunk”, Kásás és Madaras még „bevert” egyet-egyet, erre Janovics emberelőnyből még szépített, de az előnyt már nem engedtük ki a kezünkből. A magyar válogatott megérdemelten nyert, de csak az utolsó tíz percben nyújtott teljesítménye alapján.

A mesternek van még néhány napja, hogy 13 fősre szűkítse a jelenlegi 18-as keretét, ám szakértők véleménye szerint nagy meglepetésre Molnár Tamás, Szivós Márton, Varga Zsolt , Gergely István és Gór-Nagy Miklós kerülnek le az utazók listájáról.

EDZŐSZEMMEL:
Kemény Dénes: – Szoros meccset játszottunk, így nagyon remélem, hogy ez a rendkívüli találkozó igazán hozzájárul a későbbi sikeres szereplésünkhöz. Kellenek az ehhez hasonló mérkőzések, hiszen az Eb-n és az olimpián is kiélezett szituációkban kell jó döntést hozniuk a játékosoknak.
Petar Porobics: – Örülök, hogy végre lejátszhattuk az első hivatalos mérkőzésünket Magyarországgal. Jó meccset vívtunk egy rendkívül szimpatikus közönség előtt. Az olimpián vissza szeretnénk vágni.