Megosztoztunk a pontokon a horvátokkal

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 26. 20:00
Izgalmas csatában végül 10-10-es eldöntetlenre végzett Magyarország férfi vízilabda-válogatottja a horvátok ellen a XIII. Unicum-kupa második játéknapján. Ezzel mindkét együttes négy-négy pontos, jobb gólkülönbségének köszönhetően azonban szombati riválisunk vezeti a tabellát. Ratko Rudic fiai vasárnap 11:15-kor a németekkel mérkőznek, mi 13 órától az oroszokkal játszunk.

Fotó: Kovács Anikó
XIII. UNICUM-KUPA, 2. JÁTÉKNAP:
MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 10–10 (2-2, 3-4, 3-2, 2-2)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, 2000 néző, vezette: Moliner (spanyol), Simon (román)
MAGYARORSZÁG: Szécsi, Gergely, Varga T., Madaras 2, Varga D., Kásás, Hosnyánszky 1, Kiss G. 1, Benedek, Varga D., BIROS 3, Kis G. 1, Molnár T. 2. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
HORVÁTORSZÁG: Vican, Pavic, Buric 2, Buslje 1, Vrdoljak, Kunac, Jokovic 2, Smodlaka 1, Dogas, Markovic 2, Barac 1, Hinic, Boskovic 1. Szövetségi kapitány: Ratko Rudic.

Imádják Magyarországon a férfi vízilabda-válogatottat. Ez látszott a horvátok elleni meccsen is, ahol teltház és igazi fiesztahangulat fogadta az olimpiára készülő pólósainkat. A Margitszigeten zajló XIII. Unicum-kupa második játéknapján a két veretlen együttes csapott össze.

Nem várt könnyű feladat a mieinkre, a horvátokkal ezúttal is öldöklő és rendkívül izgalmas csatára számíthattunk. A meccs első támadását a rivális vezethette, gól azonban csupán a negyedik percben született először.

Ekkor Kiss Gergely maradt üresen a jobbszélen, majd a kapuhoz úszott és nagy erővel a kapu hosszú oldalába lőtt (1-0). Az ellenfél azonnal válaszolt, Miho Boskovic egyenlített, Biros Péter és Maro Jokovic pedig beállította a negyed végeredményét (2-2).

Jó volt a meccs, lüktetett az iram, tombolt a lelátó, a második játékrészben azonban a horvátok kerültek előnybe, ám Damir Buric találatára kettőt kapott az ellenfél. Előbb Molnár Tamás gyűrte be a labdát, majd Kis Gábor használt ki egy megúszást (4-3).

A félidőig felváltva estek a gólok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Pavo Markovic egy perccel a végső dudaszó előtt hat méterről vágta a magyar kapu bal felső sarkába a labdát, ezzel 6-5-re vezetett az ellen a szünetben.

Szécsi Zoltán többször bravúrral hárított, ám többször bizony kiszolgáltatott helyzetbe került. Nyögvenyelős percek következtek, mindig Kemény Dénes csapata ment az eredmény és az ellenfél után. A horvátok állandósították egygólos előnyüket, képtelenek voltunk magunkhoz ragadni a vezetést.

A záró harmadra 8-8-as döntetlennel fordultak rá a felek, ám Buric és Markovic gyorsan elhúzta a nótánkat. 10-8-ra vezetett Horvátország, elúszni látszott a meccs. Négy perccel a vége előtt Molnár Tamás szépített, a hajrára kézzel foghatóvá vált az izgalom.

Egyetlen perc volt már csak hátra, amikor Biros Péter egy emberelőnyös helyzet lejártakor lőtt kapufát, a labda kipattant, azonban a horvát kapus hátáról mégis a hálóban landolt.

Az utolsó támadást az ellenfél vezethette, de szerencsére Mile Smodlaka a kapu fölé ívelte a labdát. Maradt a 10-10-es iksz, a pontosztozkodást követően mindkét csapat négy-négy egységgel áll. A horvátok az elsők, mivel jobb a gólkülönbségük.

Ratko Rudic fiai vasárnap 11:15-kor a németekkel mérkőznek, mi 13 órától az oroszokkal játszunk.