Bravúrsikerrel lett bronzérmes a Vasas

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 10. 19:34
A hazai trónját nyolc nappal ezelőtt megvédő TEVA-VasasPlaket 8-6-ra legyőzte a horvát bajnok Mladost Zagrebet, így a harmadik helyet szerezte meg a vízilabda Euroliga négyes döntőjében. A találkozón a három gólos Varga Dénes bizonyult a legeredményesebbnek.

EUROLIGA, FINAL FOUR, A 3. HELYÉRT
TEVA-VASASPLAKET-MLADOST ZAGREB 8-6 (2-2, 1-1, 2-2, 3-1)
Montjuic Municipal uszoda, Barcelona, 750 néző Vezette: Tulga (török), Margeta (szlovén)
Vasas: Nagy V. – Kovács R., Varga Dániel, Varga Dénes 3, Steinmetz Á. 1, Steinmetz B. 2, Mátyás, Cserék: Heinrich 1, Tóth M. 1, Katonás, Takács B., Hőna
Mladost: Pavic – Muslim, Antonijevic 2, Smith, Dogas 1, Vrdoljak 1, Franicevic, Cserék: Loncar 1, Karac, Buljubasic 1, Frankovic, Iosep, Buril
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 10/4
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Mátyás (25. perc), Iosep (29.)

A pénteki elődöntőhöz hasonlóan ismét ítéletidőben játszott a magyar bajnok, szakadó eső és viharos szél nehezítette Földi László csapatának dolgát. A Vasas és a Mladost sem remekelt az elődöntőben, így jelentős motivációval szálltak vízbe a játékosok.

Az elején Varga Dénes távoli lövését hárította a horvát kapus, majd Kovács szabálytalansága után Antonijevic 5 m-esből szerzett vezetést az ellenfélnek (0-1). Ezután egyenlíthetett volna a Vasas, de kimaradt az első emberelőny. Szerencsére gyorsan jött a javítás, Heinrich megúszás után vágta a rövid sarokba a labdát (1-1).

Kivédekezett Mladost-támadások után ismét fórba került a Vasas, de az elkapkodott támadást követkően a riválishoz került a labda. Szerencsére Nagy Viktor elkapta a fonalat, remekül hárított egy emberhátrányos helyzetben. Egy újabb kihagyott fór után Loncar találat a hálóba, ismét vezetett a Mladost (1-2). Fél perccel a negyed vége előtt Varga Dénes előnyből egalizált (2-2).

A második felvonás elején Steinmetz Ádám szerencsés találatával vezetést szerzett a Vasas (3-2), majd büntetőből Katonás a jobb oldali kapufát találta el. Hamarosan Kovács került ziccerbe, de csak a bal oldali kapufát forgácsolta szét. Szerencsére a Mladost nagyon pontatlan volt, így a kihagyott lehetőségek sokáig nem bosszulták meg magukat.

Mátyás kiállítása után Dogas egyenlített (3-3), majd Nagy sokadik bravúrja akadályozta meg a Mladostot a vezetés visszaszerzésében.

A harmadik negyed elején emberelőnyhöz és vezetéshez jutott Vrdoljak révén a zágrábi együttes, majd Varga Dénes szerencsés találattal egyenlített (4-4). Kovács ziccert rontott, majd fórból Buljubasic talált a hálóba (4-5). Sokat hibázott a Vasas, így nem sikerülhetett az egyenlítés, majd a játékrész vége előtt Steinmetz Barnabás távolról a jobb alsó sarokba talált (5-5).

A  negyedik negyed elején emberelőnyhöz jutott a piros-kék együttes, de Tóth lövését védte a kapus. A túloldalon is fór következett, de szerencsére kimaradt. Varga Dániel megúszott, de csak a keresztlécet találta el, majd Antonijevic távolról bombázott a hálóba (5-6). Négy és fél perccel a vége előtt újra „letarolták” Steinmetz Ádámot, a fórt közelről a center bátyja értékesítette (6-6).

Varga Dénes is kihasználta a következő fórt, távolról zilálta szét a horvát védekezést (7-6). Egy remek kontra végén Tóth remekül ejtett, először vezetett két találattal a magyar bajnok (8-6). Közel került a Földi-csapat a bronzérem megszerzéséhez, majd az utolsó percben Nagy fórban újabb bravúrral tett pontot az i-re! Kovács még ziccert hibázott, de már ez sem számított. A végén Földi László időt kért, az eredmény már nem változott, bronzérmes lett a Vasas!