Három meccslabdát hárítva döntős Monaco

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 23. 19:01
A végéhez közelednek a Roland Garros előtti utolsó felkészülési tenisztornák, a legtöbb helyszínen már kialakult a döntő mezőnye. A pörtschachi, isztambuli és a düsseldorfi viadalokon egyaránt a papírforma érvényesült. Németországban a csütörtökön már döntőbe jutott svédek ellenfele az orosz csapat lesz.

Tovább folytatja kitűnő tavaszi szereplését az orosz Jelena Gyemenetyjeva Isztambulban, a 200 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán. A pénteki elődöntőben, a Nagyja Petrovát búcsúztató üzbég Aranmuradova nem jelentett számára nagy kihívást, 6:4, 6:2-re búcsúztatva ellenfelét.

Ha szombaton legyőzi a második kiemelt Agnieszka Radwanskát, akkor szezonbeli második, karrierje kilencedik tornagyőzelmét szerezheti. Egymás elleni mérlegük jelenleg döntetlenre áll, igaz utoljára 2006-ban mérkőztek meg.

A másik ágon a lengyel kiválóságnak három szettre volt szüksége a Rómában negyeddöntős Pironkova ellen.

Katarina Srebotnik és Anabel Medina Garrigues vívja a szombati döntőt, a Strasbourgban zajló 175 ezer összdíjazású női tornán. Előbbi három szettben búcsúztatta a tajvani meglepetésembert Csant, utóbbi könnyedén verte a svájci Bacsinszkyt. A fináléban, a salakon otthonosan mozgó Medina Garrigues tűnik esélyesebbnek.

Düsseldorfban, a másfél millió euró összdíjazású férfi csapatvilágbajnokságon eldőlt a legfontosabb kérdés, az oroszok jutottak a döntőbe a kék csoportból. A csoportkör utolsó mérkőzésén Dmitrij Turszunov nagy csatában legyőzte, a hazai kedvenc Nicolas Kiefert.

Hiába fordítottak pénteken az olaszok a spanyolok ellen, ez is kevésnek bizonyult, mivel korábban a Bolelli vezette taljánok az orosz csapattól vereséget szenvedtek.

Az isztambuli tornához hasonlóan Pörtschach-ban is az első két kiemelt vívja a finálét a 370 ezer euró pénzdíjazású versenyen. A Roland Garroson is esélyesek közé sorolt Nyikolaj Davigyenko két sima szettben jutott tovább, viszont a másik elődöntő igazi csatát hozott.

A meccsen végül Juan Monaco döntő szett rövidítésben bizonyult jobbnak, a kitűnő szerváiról ismert egykori világranglista 3. Ivan Ljubicic ellen nyert. Pedig a horvátnak megvoltak a lehetőségei. Három meccslabdás szituációt puskázott el és végül ki is kapott.

Létrejött a francia házidöntő Casablancában, mivel Benneteau legyőzte a harmadik kiemelt argentin Callerit, a szintén 370 ezer euró összdíjazású tornán. A felső ágon két francia csapott volna össze, ám Tsonga térdsérülésre hivatkozva visszalépett, így Simon jutott a döntőbe.