Djokoviccsal teljes a nyolccaddöntő

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 2. 09:04
A világelső Novak Djokovics is túljutott az amerikai nyílt teniszbajnokság, a US Open harmadik fordulóján, miután három sima szettben legyőzte a portugál Joao Sousát. Ezzel teljessé vált a férfi egyes mezőny nyolcaddöntőjének párosítása az év utolsó Grand Slam-versenyén.

A világelső Novak Djokovics pályafutása során sorozatban 18. alkalommal jutott be egy Grand Slam-torna nyolcaddöntőjébe. Idén New Yorkban Ricardas Berankis és Benjamin Becker a portugál Joao Sousát is három szettben intézte el, még az eddigieknél is simámábban.

A 26 éves szerb egy óra 40 perc alatt húzta be a meccset (ezen belül is mindössze 28 perc alatt az első játszmát),  és 34 győztes ütést vitt be. A nyolccadöntőben a spanyol Marcel Granollersszel tallkozik, utána pedig akár egy volt US Open-nyertessel, Lleyton Hewitt-tel is összefuthat, az ausztrál 2001-ben diadalmaskodott itt.

2013-AS AMERIKAI NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG (US OPEN)
Tomás Berdych (cseh, 5.) - Julien Benneteau (francia, 31.) 6:0, 6:3, 6:2
Stanislas Wawrinka (svájci, 9.) - Markosz Bagdatisz (ciprusi) 6:3, 6:2, 6:7 (1-7), 7:6 (9-7)

A nyolcaddöntő párosítása: Djokovics-Granollers, Juzsnyij-Hewitt, Murray-Isztyomin, Wawrinka-Berdych, Gasquet-Raonic, Tipszarevics-Ferrer, Federer-Robredo, Kohlschreiber-Nadal

NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ:
Serena Williams (amerikai, 1.) - Sloane Stephens (amerikai, 15.) 6:4, 6:1
Jekatyerina Makarova (orosz, 24.) - Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) 6:4, 6:4
Li Na (kínai, 5.) - Jelena Jankovics (szerb, 9.) 6:3, 6:0
Carla Suárez Navarro (spanyol, 18.) - Angelique Kerber (német, 8.) 4:6, 6:3, 7:6 (7-3)