Szolnoki remeklés Káposztásmegyeren

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 31. 12:22
A megújult összetételben pályára lépő Szolnoki RK-SI a papírforma szerint némi meglepetésre, a látottak alapján azonban teljesen megérdemelten 3:1-re nyert a MAFC-Mapei otthonában a férfi Magyar Kupa második fordulójának első mérkőzésén. A visszavágót november 19-én rendezik.

MAGYAR KUPA, FÉRFIAK, 2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS:
MAFC-Mapei–Szolnoki RK-SI 1:3 (19, –23, –20, –21)
Káposztásmegyer, 100 néző. Játékvezetők: Éva T., ifj. Juhász Z.
MAFC: Vocskó M., Honti 8, Daróczi 11, Jáhn 8, Tamasi 12, Bokor L. 8. Csere: Nagy N. (liberó), Takács G. 3, Szappanos M. 7, Koch R. Edző: Vocskó György
Szolnok: Filius 1, Cziczó 19, Rapi 25, Kovács II Z. 17, Galovicz 3, Melicher 3. Csere: Gulyás (liberó), Bede. Edző: Surányi Márton
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:11, 20:16, 23:18. 2. játszma: 6:8, 11:16, 18:20, 21:23. 3. játszma: 8:6, 13:16, 18:20, 19:23. 4. játszma: 8:6, 13:16, 16:20, 18:23

Lelkesen, motiváltan kezdett mindkét csapat, a szolnokiakon egyáltalán nem látszott az összeszokottság hiánya. A vendégcsapatnál leginkább az új játékosok kaptak labdát támadásban, de csak a második technikai szünet után kezdtek pontosan, eredményesen röplabdázni. Jó nyitásfogadás jellemezte ekkor mindkét gárda játékát. 20:16-nál Surányi Márton Szolnok-edző időt kért, de a hajrában a házigazda MAFC határozottabb, erőteljesebb játékot mutatott be, így összesítésben előnybe került (25:19, 1:0).

Kovács II Zoltán pontjainak köszönhetően remekül kezdett a Szolnok (4:1), Vocskó György MAFC-edző rögtön időt is kért. A fővárosiak csak loholtak az eredmény után, azonban 11:11-nél fordult a kocka és 16:11-re elhúztak. A hajrára újra felzárkóztak a vendégek, de a szett aztán Honti Richárd rossz nyitásával ért véget (25:23, 1:1).

Összeszedetten kezdte a harmadik periódust a MAFC. A pályán és azon kívül is forrtak az érzelmek és az indulatok a teltházas teremben! 11:10-nél átvette a vezetést a Szolnok, amely türelme, okos játékkal, s kidolgozott, tudatos figurákkal kerekedett riválisa fölé. A vendégek a szett közepén pontot érő blokkokkal léptek el a MAFC-tól (16:13), és a folytatásban is az ő játékuk dominált. A fővárosiak nem találták a játék ritmusát, nem tudták megismételni az első szettben mutatott teljesítményüket, a Szolnok összesítésben átvette a vezetést (25:20, 2:1).

Megint jól rajtolt a MAFC (3:0), de aztán elkezdte halmozni a hibákat, így a látogatók hamar egyenlítettek. 12:8-as hazai vezetésnél kért időt a Szolnok edzője. Jót tett a rövid szünet együttesének, amely 8:1-es szériát produkált a második technikaiig (16:13). A végén jó mezőnymunkával tartotta előnyét a látogató, amely így a papírforma szerint némi meglepetésre, a látottak alapján azonban teljesen megérdemelten nyert a MAFC otthonában (25:21, 3:1).

EDZŐSZEMMEL:
Vocskó György: – Jó mérkőzésen a motiváltabb, sikeréhesebb, új összeállításban szereplő Szolnok teljesen megérdemelten győzött.
Surányi Márton: – A csapatom most szerepelt először ebben az összeállításban, ezért számomra is meglepő, hogy milyen jól és fegyelmezetten játszott! Csak gratulálni tudok a srácoknak, és remélem, hogy ez még csak a kezdet! Soha rosszabbat!