A saját dolgát nehezítette meg a Vegyész

Szerző: shLétrehozva: 2008. április 30. 12:36
A férfi röplabda NB I-es Ligabajnokság 5-6. helyéért zajló - az egyik csapat második sikeréig tartó - párharc első mérkőzésén a Vegyész RC-Kazincbarcika a MAFC-Hartmann-Mapei együttesét fogadta. A fiatal borsodi együttes nyerte az első két szettet, majd a MAFC szépített. A negyedik játékot és ezzel a mérkőzést a VRC nyerte.

Férfi röplabda NB I
Vegyész RC-Kazincbarcika – MAFC 3:1 (14, 21, -20, 19)
Kazincbarcika, 100 néző. V.: Csizmarik, Bodrogi.
VRC-Kazincbarcika: TÓTH MILÁN, Juhász, Csizmadia, Kovács S., KOVÁCS Z., Lehoczky. Csere: Szántai (liberó), Nagypál. Edző: Daniel Oravec.
MAFC: Vocskó, Takács, Honti, Jahn, Tari, Hoboth. Csere: Tóth Miklós (liberó), Kőrösi, Markovics. Edző: Vocskó György.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Vegyész javára.

Jól kezdett a VRC (8-4), míg a túloldal elsősorban Hontiban bízott. 13-7-nél kértek a látogatók időt, hiába, mert Kovács Z. pontjai után 16-7-nél jött a második technikai idő. 20-10-nél már nem volt kérdés a Barcika részgyőzelme, amit egy jó sánc hozott.

A második szettben már 4-0-nál szólt az időkérő csengő a MAFC-nál, de okos pontokkal tartotta a távolságot a házigazda (16-10), és Kovács Z. vezérletével és pontjaival a szorosabb hajrát is hozta a Vegyész.

A harmadik felvonást a fővárosiak kezdték jobban (4-8), de szívós munkával egyenlített a borsodi együttes (8-8). A szoros küzdelemben (15-16) nem tudott átbillenni a holtponton a házigazda, így szépített a MAFC.

A negyedik játszma elején is a látogatók akarata dominált (1-4, 4-8), de egyenlítettek Lehoczkyék (9-9). Sőt, miután a vezetést is átvették és a végjátékban jobban koncentrálva megnyerték a meccset.

EDZŐSZEMMEL
Daniel Oravec: – Az első két szettben jól játszottunk, majd lankadt a figyelem, de a győzelem a fontos.
Vocskó György: – Kulcsjátékosaim hiánya erősen befolyásolta a teljesítményünket.