Vízilabda Eb: a hajrában fordított a spanyol női válogatott

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 5. 16:28
Az orosz férfi vízilabda-válogatott után a női csapat is kikapott a Málagában zajló Európa-bajnokságon: utóbbiak a házigazda spanyolok ellen szenvedtek 10-9-es vereséget a nyitó fordulóban.

Pedig biztatón kezdett az orosz együttes, hiszen az első negyed 3-2-vel az övék volt. A folytatásban azonban történt valami: támadójátékuk eredménytelennek bizonyult, csupán egyszer vették be ellenfelük kapuját, így a spanyolok a nagyszünetre átvették a vezetést, és kétgólos előnnyel várták a folytatást (6-4). Az oroszok szívós védekezéssel az utolsó negyedre kiegyenlítettek (7-7), de a hajrá ismét a házigazdáké volt.

A vesztes csapatban Jekatyerina Pantyulina hat gólt vállalt csapata kilencgólos összterméséből.

„Gratulálok játékosaimnak, nagyszerűen játszottak – nyilatkozta Vicenc Tarrres, a spanyolok kapitánya. – Szerencsére a kulcspillanatokban sem idegeskedtek, amikor hullámvölgybe kerültünk. Most sajnálhatjuk csak igazán, hogy nem kvalifikáltuk magunkat az olimpiára. De itt a lehetőség, hogy kárpótoljuk magunkat, célunk az, hogy bekerüljünk legalább az Eb elődöntőjébe.”