Megvédte címét az orosz női válogatott

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 12. 22:16
Egy góllal nyertek Oroszország legjobbjai a spanyolok ellen a női vízilabda Európa-bajnokság döntőjében, Malagában. A házigazda spanyolok a harmadik negyed végén 8-3-as orosz vezetésnél hatalmas rohammal még felzárkóztak, de ez is kevés volt, így a Karpjuk-csapat megvédte kontinensbajnoki címét.

A spanyolok házigazdához méltóan jobban kezdtek, de az első negyed végére fordult a kocka, és az orosz együttes vezetett 3-2-re.

A második felvonás aztán egyértelműen a címvédő együtttesé volt, hiszen újabb két találatot szereztek az oroszok. Ráadásul emellett nagyszerűen védekeztek: ezalatt az idő alatt meg sem rezzent a hálójuk.

A félidőhöz közeledve már-már örülni kezdhettek volna a házigazdák, hiszen a torna legjobbjának választott Blanca Gil egy csodálatos találattal felhozta csapatát kétgólos különbségre. Ekkor azonban Beljajeva lövése pattant Del Soto kapus kezéről a „gólvonalon túlra”.

A fordulás után, ha lehet úgy fogalmazni, az oroszok még jobban védekeztek, támadásban pedig egyenesen lehengerelték a spanyolokat. Ennek köszönhetően két újabb találattal már 8-3 volt az állás a javukra, eldőlni látszott a finálé.

A házigazdák Gil vezérletével azonban nem adták fel. A spanyolok kettese egymaga két gólt szerzett egymás után, sőt Carmen Garcia is betalált Voroncsova kapujába, így már csupán két gól volt az orosz fór a záró felvonás előtt.

De nem vált valóra a spanyol álom. Ezt pedig Konuknak „köszönhették” a spanyolok, hiszen az orosz kiválóság hatalmas gólt akasztott a kapu bal felső sarkába. A házigazdák ezután hiába próbáltak a harmadik negyed végéhez hasonló rohamot produkálni, nem sikerült.

A hajrában egy spanyol időkérés után Meseguer talált a kapuba, egy másodperccel a vége előtt pedig 9-8-ra zárkózott fel Vicenc Tarres együttese, de ez már kevés volt ahhoz, hogy megakadályozzák az orosz válogatottat a címvédésben. De a spanyoloknak is volt miért örülniük: a női vízilabdacsapat még egyetlen világversenyen sem szerzett érmet.